Huawei: amerykańskie firmy nie ogarniają 5G, a my mamy być tego ofiarą

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Wiceprezes Huawei, Eric Xu, podczas spotkania z brytyjskimi mediami odniósł się do jednego z ostatnich oświadczeń sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, w którym ostrzegał Polskę przed używaniem sprzętu Huawei.

O wypowiedzi Pompeo pisaliśmy tutaj

Nasza analiza obecnej sytuacji związanej z Huawei znajduje się tutaj

W opinii wiceprezesa Huawei była to kolejna oznaka geopolitycznych działań rządu USA przeciwko firmie Huawei.

Eric Xu zastanawia się czy Stany Zjednoczone naprawdę mają na względzie cyberbezpieczeństwo i czy rzeczywiście chronią prywatność obywateli innych państw, czy też może motywuje nimi coś innego.

Wiceprezes Huawei wyraził przekonanie, że sieć 5G stanie się infrastrukturą wspierającą inteligentne domy, sieci autonomicznych samochodów i inne nowoczesne technologie w ciągu najbliższych kilku lat. W jego opinii to właśnie może sprawiać, że Stany Zjednoczone są tym bardzo zaniepokojone, ponieważ wśród głównych dostawców urządzeń 5G jest Nokia, Ericsson, Huawei, Samsunga i ZTE, a przy tym nie ma firm amerykańskich.

Xu dodał, że Chiny i Europa ściśle współpracują ze sobą przy opracowywaniu jednolitych globalnych standardów dla technologii 5G i przyszłych technologii komunikacji mobilnej, aby obniżyć całkowite koszty i zwiększyć zyski z inwestycji dla wszystkich graczy w branży. Jednak obecnie niektórzy politycy zrobili z dyskusji na temat sieci 5G i cyberbezpieczeństwa temat polityczny i ideologiczny.

Xu przypomniał, że klucze szyfrowania znajdują się albo w rękach rządów lub operatorów telekomunikacyjnych, z pewnością nie w rękach Huawei.

Stwierdził również, że 5G, jest bezpieczniejszą technologią niż poprzednie generacje łączności mobilnej - 2G, 3G lub 4G. Jest tak, ponieważ informacje przesyłane przez sieci 5G mają wbudowane 256-bitowe szyfrowanie. Oznacza to, że ludzie muszą używać komputerów kwantowych, których jeszcze nie ma na dzisiejszym rynku, aby być może złamać te szyfrowanie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: