W pierwszej połowie stycznia 2002 roku TP S.A. wraz z partnerami wprowadza na terenie Gdańska i okolic program pilotażowy o nazwie Qmpel. Zamysłem twórców programu jest popularyzacja Internetu jako medium informacyjnego oraz platformy komunikacyjnej zarówno dla klientów indywidualnych jak i małych firm. Korzyścią dla uczestników programu oferowaną przez TP S.A. jest wymiana łącza z PSTN (tradycyjnej linii telefonicznej ) na ISDN za 1 zł netto. Ci, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w programie uzyskają możliwość zakupu markowego komputera firmy Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o. z dostępem do Internetu przez ISDN. Ponadto Klienci otrzymują możliwość otwarcia bezpłatnego rachunku bankowego LUKAS e-Konto z dostępem przez Internet i telefon, który pozwala na nieograniczony dostęp do pieniędzy przez 24h na dobę, oferuje atrakcyjne oprocentowanie rachunku bieżącego i lokat, najwyższe bezpieczeństwo transakcji oraz dodatkowy pakiet darmowych usług m.in. kartę VISA Electron, bezprowizyjne wypłaty z blisko 600 bankomatów.
Klient zainteresowany ofertą będzie mógł też załatwić wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy leasingowej bezpośrednio w wybranym przez siebie salonie komputerowym należącym do sieci sprzedaży Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu Interleasingu - internetowego systemu zawierania umów leasingowych administrowanego przez EFL. Udział Europejskiego Funduszu Leasingowego w projekcie Qmpel jest kontynuacją szeregu działań podejmowanych przez firmę w celu udostępnienia swoim klientom, przede wszystkim małym i średnim firmom jak najszerszych możliwości wykorzystania najnowszych technologii w tym Internetu.
Dodatkowe korzyści dla uczestników programu ze strony TP S.A. to zestaw usług internetowych w skład których wchodzą: skrzynki e-mailowe, możliwość zarządzania udostępnioną powierzchnią dyskową. Pomoc techniczną i obsługę Klienta zapewnia Cont@ct Center , wykorzystującą do obsługi Klientów zaawansowaną platformę CRM, zlokalizowana w TP Internet.
Zakup komputerów przez klientów indywidualnych i firmy może odbywać się na za gotówkę, na raty (korzystne warunki kredytowania w systemie LUKAS), lub w leasingu, cena zestawu komputerowego będzie wynosiła 3332 PLN brutto. W programie pilotażowym oferta Qmpla jest ograniczona do 3332 kompletów. Pilotaż w regionie Gdańskim potrwa dwa miesiące, następnie po miesięcznej przerwie, rozpocznie się sprzedaż komercyjna w całym kraju, wprowadzana kaskadowo, czyli region po regionie z miesięcznymi przerwami.
Projekt Qmpel odbywał się będzie w dwóch fazach, pierwsza z nich zakłada instalację dostępu do Internetu ISDN oraz zakup komputera. W drugiej fazie uruchomiona zostanie strona internetowa dla klubowiczów z dodatkowymi usługami multimedialnymi i finansowymi, które oferuje TP Internet i partnerzy projektu. Stworzony zostanie między innymi specjalny serwis informacyjny, który przygotują dziennikarze portalu Wirtualna Polska.
Qmpel, to bardzo atrakcyjna propozycja łącząca ofertę korzystnego zakupu wysokiej klasy sprzętu komputerowego wraz z dostępem do Internetu oraz możliwością korzystania z ciekawych usług bankowych. Dla naszych klientów zakup pakietu oznacza w praktyce znaczną obniżkę kosztów w porównaniu z ceną poszczególnych usług. Nasza strategia na lata 2002 - 2004, którą zaprezentowaliśmy 17 grudnia br., przewiduje energiczne wyjście naprzeciw oczekiwaniom m.in. polskich internautów i proponowanie im coraz korzystniejszych rozwiązań. Mam nadzieję, że usługa Qmpel sprawi, że korzystanie z Internetu stanie się w Polsce bardziej powszechne i dostępne - mówi Marek Józefiak Prezes Zarządu TP S.A.
Uruchomiliśmy ten program, bowiem Internet jest ciągle za mało popularny wśród dzieci i młodzieży. Projekt jest także bardzo ważny dla małych firm pracujących w systemie domowe biuro, które uzyskają możliwość wykorzystania Internetu między innymi poczty elektronicznej zabezpieczonej przez certyfikaty cyfrowe. Po wejściu w życie Ustawy o Podpisie Elektronicznym w sierpniu 2002 użytkownicy otrzymają także możliwość przesyłania umów i dokumentów podpisanych elektronicznie, podkreśla Yann Gonatrd Prezes Zarządu TP Internet Sp. z o.o. W ten sposób uzyskujemy możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów zainteresowanych podpisem elektronicznym, jako firma świadcząca takie usługi przez Centrum Certyfikacji Signet, dodaje Prezes Yann Gonatrd.
Qmpel to przyszłość rozwoju polskiego Internetu, to szerszy i łatwiejszy dostęp do informacji, oraz możliwość korzystania z coraz większej gamy usług internetowych, i jej wykorzystania przez małe firmy i klientów indywidualnych, mówi Sylwester Grzebień Dyrektor Generalny Fujitsu Siemens Computer Sp. z o.o. Qmpel jest ofertą dla klienta, który kupując dostęp do Internetu jednocześnie otrzymał urządzenie dostępowe tj. komputer wraz z dogodną formą jego finansowania. Dla Fujitsu Siemens Computer ten projekt jest nie tylko częścią strategii rozwoju firmy opartej na dostarczeniu sprzętu dla infrastruktury internetowej, ale również możliwość zaoferowania swoich rozwiązań szerszej gamie nabywców, dodaje Dyrektor Sylwester Grzebień.
Programy, przy tworzeniu których bierze udział kilka firm, są dla klientów szczególnie atrakcyjne - dają możliwość skorzystania z szerszej oferty na okazyjnych warunkach. "Qmpel" to oferta dla wielu klientów: tych, którzy chcą korzystać sprawnie z internetu przy użyciu dobrej klasy sprzętu, ale także tych, którzy chcą założyć konto z dostępem przez Internet, a przy okazji wymienić komputer kupując go na raty, wyjaśnia Bruno Maisonnier, Wiceprezes Zarządu LUKAS Banku. Przedsięwzięcie to dodatkowo ma dla nas szczególne znaczenie - jest to bowiem jeden z pierwszych przykładów synergii pomiędzy EFL SA, LUKAS SA i LUKAS Bankiem (po włączeniu spółek do grupy Credit Agricole) oraz potencjalnych korzyści płynących dla naszych klientów i partnerów.
Jestem bardzo zadowolony z podpisania tej umowy, powiedział Leszek Czarnecki Prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego. Stwarza ona wielkie szanse dla naszych klientów, którymi są przede wszystkim małe i średnie firmy. A ponieważ misją EFL jest wspieranie działalności MSP, umowa ta jest korzystna także dla nas. Doceniam też gospodarcze znaczenie tej umowy , mówię to patrząc z perspektywy nie tylko Europejskiego Funduszu Leasingowego ale całej grupy Credit Agricole Polska, dodał Leszek Czarnecki.