Samsung - jest elastyczna bateria

Newsy
Opinie: 3

Jeśli lubisz nasze newsy to polub także nasz profil na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ

Samsung zaprezentował pierwszą na świecie w pełni elastyczną baterię. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o technologiach ubieralnych.

Dzięki zwiększonej elastyczności można ją wyginać, również w kształt litery U, a także owijać wokół przedmiotów – docelowo wokół nadgarstka.

Samsung zakończył już etap projektowania baterii. Technologia przejdzie teraz szereg testów bezpieczeństwa i niezawodności. Jest ona kontynuacją projektu zakrzywionej baterii o pojemności 210 mAh, wykorzystanej w zegarku Samsung Gear Fit.

Ponadto w trakcie konwencji firma Samsung zaprezentowała również małą baterię, zaprojektowaną z myślą o technologiach ubieralnych. Bateria ma 3,6 mm szerokości i 20 mm długości, a jej pojemność wynosi 10 mAh.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    jasne pisze: 2014-10-22 07:45
    Przecież już rok minął jak LG zademonstrowało elastyczną baterię z możliwości wykorzystania jej do pasków do zegarków a androidem... Ktoś tak pcha samsunga by był cały czas "TOP" ale nigdy już nie będzie.... są jakie są ...
    0
  • Users Avatars Mini
    Dr Q pisze: 2014-10-23 00:06
    Czekamy na pierwszą baterię w dopasowującym się do kształtu ciała tamponie, dzięki któremu optymalnie wykorzystamy niewykorzystywaną przestrzeń.
    0
  • Users Avatars Mini
    Grzegorz Szewczak pisze: 2014-10-23 15:07
    Bateria to pikuś. Prawdziwym wyzwaniem będzie zrobienie całkowicie elastycznego ekranu. Już od dawna różne laboratoria i producenci sprzętu próbują okiełznać tego demona. Problemem jest trwałość i właściwości materiału zabezpieczającego ekran OLED. Nie pamiętam dokładnej nazwy ale materiał ten chroni ekran przed parą wodną i tlenem. Wystarczy dosłownie kilka cząsteczek tlenu, żeby ukatrupić ekran na amen. Obecna technologia pozwala wyginać ekrany, ale "na stałe" (przykład LG Flex, TV). Tylko w takim wypadku hermetycznie zabezpieczenie ekranu jest wykonalne. Kolejnym nie lada wyzwaniem będzie opracowanie funkcji dotyku na takim ekranie. Tutaj ponownie pojawia się problem trwałości. Tlenek indowo-cynowy, który jest obecnie standardowo stosowany przy wytwarzaniu wyświetlaczy, jest drogi i z uwagi na swoją kruchość, nie nadaje się do produkcji elastycznych ekranów. Jeszcze długo poczekamy na "pełne fleksy".
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: