"HiPath - lider komunikacji w czasie rzeczywistym". Pod takim hasłem firma Siemens promuje najnowsze produkty, rozwiązania i usługi związane z architekturą HiPath Enterprise Convergence. Nowe propozycje, rozszerzające ofertę HiPath, stanowią kolejny znaczący krok w kierunku integracji świata telekomunikacji i informatyki. Dzięki modułowości nowe rozwiązania można w łatwy dostosować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa. Pozwolą one klientom w wymierny sposób zwiększyć produktywność i usprawnić przepływ pracy. Oprócz opracowania nowej oferty oprogramowania HiPath OpenScape i usług HiPath, skoncentrowano się na integracji nowych serii produktów z rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa i Meta-Directory oraz na modularyzacji oprogramowania komunikacyjnego HiPath. Istotne korzyści płynące z użytkowania produktów HiPath wynikają z możliwości sporządzenia szczegółowej kalkulacji zwrotu z inwestycji.
Asortyment produktów HiPath został poszerzony o rozwiązanie HiPath MetaDirectory. Wprowadzenie rozwiązań Meta-Directory do architektury HiPath jest kolejnym ważnym etapem na drodze do integracji technologii telekomunikacyjnych i informatycznych. HiPath MetaDirectory stanowi podstawę nowego systemu zarządzania HiPath User Management. Dzięki temu rozwiązaniu, wszystkie programy zarządzające i aplikacje HiPath uzyskują dostęp do mechanizmu odniesień, jednakowego dla wszystkich danych użytkowników. System jest dodatkowo wyposażony w obejmujący całą sieć mechanizm kontroli aktualności, dzięki czemu użytkownicy zawsze będą mieć do dyspozycji najnowszą wersję danych. Dzięki rozwiązaniu HiPath MetaDirectory, mechanizm User Management pozwoli klientom na synchronizację informacji użytkownika w architekturze HiPath, w ramach korporacyjnej bazy danych o pracownikach .
Przedstawiono również nowe wersje produktów DirXmetahub (wersja 6.5) oraz DirX Extranet Edition (wersja 2.0). Nowa wersja DirX Extranet Edition oferuje m.in. obsługę standardu DSMLv2 oraz oprogramowania Microsoft Windows Server 2003. Nowa wersja DirXmetahub cechuje się uproszczoną obsługą, dzięki bardziej dopracowanemu interfejsowi użytkownika (DirXmetahub Manager), nowym meta agentom, takim jak HiPath 4000 Manager, oraz rozbudowanym funkcjom zabezpieczeń.
W skład przyszłej oferty produktów HiPath wejdzie też szeroka gama "pakietów" zabezpieczeń pod wspólną marką HiPath SIcurity, przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych. Integracja tych rozwiązań umożliwi budowę architektury zabezpieczeń i bezpiecznych aplikacji dla sektora telefonii systemowej, spełniających wszelkie możliwe wymagania. Pozwoli to na tworzenie rozwiązań telekomunikacyjnych opartych na pojedynczym źródle, przeznaczonych do obsługi typowych warunków wymagających ochrony. Poniżej przedstawiamy listę oferowanych pakietów rozwiązań. Rozwiązanie HiPath SIcurity Consulting do analizy i oceny bezpieczeństwa sieci i procesów umożliwia właściwe wykrywanie zagrożeń w strukturze komunikacyjnej oraz podejmowanie odpowiednio dobranych środków, które pozwolą na ich minimalizację. HiPath SIcurity Network gwarantuje bezpieczeństwo w korporacyjnej sieci przesyłania danych oraz w całej infrastrukturze telekomunikacyjnej: szczególnie cenne informacje będą niezawodnie chronione, a rozwiązania antywirusowe oraz zapory (firewall) będą w bezpieczny sposób odpierać ataki hakerów i strzec system przed wirusami. HiPath SIcurity Card oferuje rozwiązania w zakresie zabezpieczeń jako narzędzie komunikacji z wykorzystaniem pojedynczego źródła. Zintegrowane komponenty obejmują kontrolowany dostęp do budynków i pomieszczeń oraz kontrolę dostępu do sieci korporacyjnej i systemu informatycznego przedsiębiorstwa za pomocą karty procesorowej. Również rozwiązanie HiPath SIcurity Signature opiera się na zastosowaniu karty procesorowej. Umożliwia bezpieczną komunikację z klientami i partnerami, pozwalając na szybsze i bezpieczniejsze prowadzenie działań biznesowych.
Wraz z HiPath ComScendo zaprezentowano nowy pakiet aplikacji komunikacyjnych opartych na protokole IP. Modułowa koncepcja HiPath ComScendo pozwala użytkownikom na wykorzystanie wszelkich funkcji komunikacyjnych w rozmaitych sytuacjach, bez względu na skalę przedsiębiorstwa. Uniezależnienie od konfiguracji sprzętowej gwarantuje klientom niespotykaną wcześniej elastyczność: elementy oprogramowania ogólnej architektury HiPath są zgrupowane w jasno określone, niewielkie produkty, które można dowolnie łączyć - niezależnie od wykorzystywanej platformy. Oprogramowanie HiPath ComScendo obsługuje telefony tradycyjne oraz telefony IP z rodziny optiPoint, klienta optiClient 130 oraz telefony IP i klienty pochodzące od dostawców zewnętrznych.
Na hanowerskich targach CeBIT 2003 firma Siemens zaprezentuje pakiet oprogramowania OpenScape do komunikacji i współpracy w czasie rzeczywistym. OpenScape to otwarta aplikacja oparta na protokole SIP, oferująca użytkownikom skonsolidowany dostęp do wszystkich narzędzi komunikacyjnych w przedsiębiorstwie, m.in. usług i funkcji głosowych, poczty elektronicznej, natychmiastowego przesyłania wiadomości (instant messaging) oraz funkcji współpracy z wykorzystaniem wielu metod komunikacji. OpenScape łączy odrębne kanały komunikacyjne, a dzięki trzem nowym funkcjom gwarantuje inteligentny dostęp w czasie rzeczywistym do osób, harmonogramów i plików, oparty na wykrywaniu obecności.
Bogata oferta usług Siemensa, jaką firma przedstawia na tegorocznych targach CeBIT, jest kierowana do wielkich przedsiębiorstw oraz do firm średniej wielkości. W ramach prezentacji "Managed Services" - zarządzanie i administracja " oraz "Usługi profesjonalne" Siemens zademonstruje, w jaki sposób program usług pozwoli klientom z sektora usługowego na znaczne zwiększenie produktywności. Dzięki optymalnemu połączeniu elementów oferty w pakiety, możemy spełniać indywidualne, specyficzne wymagania klientów. Pełna oferta dla sektora usługowego - łącznie z posiadanego rozwiązania HiPath oraz użytkowanie aplikacji dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb.