Słuchawki Xiaomi Buds 3T Pro i Buds 3 - ceny w Polsce

Newsy
Opinie: 0
Xiaomi Buds 3T Pro

Przy okazji premiery smartfonów Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12 i Xiaomi 12X chiński producent pokazał dwie nowe pary słuchawek TWS - Xiaomi Buds 3T Pro oraz Xiaomi Buds 3. Wygląda na to, że Xiaomi jest zdecydowane na umocnienie swojej pozycji na rynku i nowe modele podejmują rywalizację w wyższym niż dotąd przedziale cenowym. W raporcie dotyczącym rynku słuchawek TWS o którym pisaliśmy, Xiaomi zajmuje drugie miejsce z 9% udziałów konkurując głównie w segmencie do 50 dolarów czyli około 200 zł. Xiaomi Buds 3T zostały wycenione na 659 zł a Xiaomi Buds 3 na 479 zł. Obie pary są obecnie najdroższe w ofercie producenta i przesuwają go powoli w kierunku segmentu z wyższej półki.

Xiaomi Buds 3T Pro

Xiaomi Buds 3T Pro to obecnie najwyższy model oferowany przez Xiaomi – dwukrotnie droższy od poprzednio oferowanego najwyższego modelu. To tez początek marki Xiaomi Buds – poprzednie modele miały nazwy albo Mi True Wireless albo Redmi Buds. Xiaomi Buds 3T Pro mają oferować jeszcze skuteczniejszą redukcję hałasu otoczenia z automatycznym dopasowaniem redukcji do stopnia i rodzaju hałasu. Dostępne są 3 tryby redukcji plus tryb podwójnej przezroczystości, który pozwala prowadzić rozmowę bez wyjmowania słuchawek z uszu.

Xiaomi Buds 3T Pro mają także oferować dźwięk na bardzo wysokim poziomie. Pomóc ma w tym profesjonalne strojenie HRTF, dynamiczny przetwornik z podwójnym magnesem pokryty powłoką DLC, a także zupełnie nowy kodek dźwięku LHDC 4.0, który umożliwia przesyłanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości 24bit / 96kHz. Trzeba jednak pamiętać, że kodek może być wykorzystany tylko wtedy, gdy obsługuje go również źródło dźwięku. W tej chwili jedyne smartfony kompatybilne z nowym kodekiem to Xiaomi 12 i Xiaomi 12 Pro.

Kolejną nowością jest wsparcie dla dźwięku przestrzennego, który jak samo Xiaomi informuje w produktach firmy pojawił się po raz pierwszy. Słuchawki mają działać do 6 godzin ciągłego odtwarzania i do 24h gdy będziemy je chować do etui i podładowywać wbudowaną baterią.

Designem słuchawki mocno przypominają Apple AirPods, choć wiele słuchawek zaadaptowało taki właśnie wygląd. Są uszczelnione według normy IP55 i dostępne w dwóch kolorach – czarnym i białym. Ich cena wynosząca 659 zł powoduje, że będą bezpośrednio konkurowały ze słuchawkami Samsung Galaxy Buds 2, a to mocna konkurencja o dobrym brzmieniu i ciekawych funkcjach.

Xiaomi Buds 3

Xiaomi Buds 3 oferują część zalet wersji Buds 3T Pro – tutaj też producent mówi o 40 dB redukcji szumów otoczenia, o studyjnym strojeniu, podwójnym trybie przejrzystości, 3 mikrofonach w każdej słuchawce i doświadczeniach na poziomie flagowym, jest więc bezpośrednie odwołanie do droższego modelu. Nie ma tutaj jednak mowy ani o automatycznym przełączaniu się trybów redukcji szumu zależnie od okoliczności, ani o dźwięku przestrzennym, ani o nowym kodeku LHDC 4.0.

Jest za to dłuższy czas pracy na baterii, wynoszący 7 godzin dla samych słuchawek i do 32 godzin gdy będziemy doładowywać je w samym etui. Pozostałą także norma uszczelnienia IP55.

Wycenione na 479 zł Xiaomi Buds 3 są obecnie droższe od kosztujących 299 zł Redmi Buds 3 Pro – producent podobnie jak w swoich smartfonach markę Xiaomi pozycjonuje wyżej niż markę Redmi, która odpowiada za tańsze urządzenia.

Polecam również uwadze, że część funkcji także w Buds 3 została zarezerwowana wyłącznie dla smartfonów Xiaomi. Gdy przeczytamy informację na końcu strony przy gwiazdce znajdziemy taki fragment:

Ustawienia trybu ANC i transparentności oraz ustawienia MIUI dostępne tylko w wybranych urządzeniach Xiaomi i Redmi z najnowszymi wersjami MIUI. Kompatybilne modele: Mi 11, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro.”

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: