W 5 minut zmieniliśmy smartfon Huawei w komputer PC do pracy zdalnej

Akcje partnerskie | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
W 5 minut zmieniliśmy smartfon Huawei w komputer PC do pracy zdalnej

Praca zdalna jest teraz odmieniana przez wszystkie przypadki. Łącza internetowe w naszych domach są rozgrzane do czerwoności. Odkopujemy w szufladach tablety i laptopy, aby móc połączyć się z naszym biurem lub umożliwić naszym dzieciom zdalną naukę. W wielu rodzinach brakuje urządzeń do pracy dla wszystkich domowników. Okazuje się, że nasz smartfon Huawei może w prosty sposób stać się kolejnym komputerem dostępnym dla ucznia lub zdalnego pracownika.

Jak „przerobić” smartfon Huawei na komputer PC?

Tryb Pulpit w smartfonach Huawei jest dostępny dla użytkowników już od kilku lat. Po raz pierwszy pojawił się chyba już we flagowym modelu Mate 10. Dzięki tej funkcji, nasz smartfon staje się komputerem PC, do którego w prosty sposób możemy podłączyć monitor (lub np. telewizor), klawiaturę i myszkę. Jeśli chodzi o myszkę, to może ją zastąpić sam smartfon, którego ekran może być podczas połączenia dotykowym padem.

Telefon łączymy z naszym ekranem bezprzewodowo lub specjalnym kablem pasującym do gniazda USB-C. Do połączenia bezprzewodowego w naszym telewizorze lub boxie TV będzie potrzebna obsługa popularnej technologii Chromecast. Nasz telefon wykryje ekran i zacznie wyświetlać na nim pulpit podobny do tego znanego z systemu Windows. Tak samo będzie wyglądał nasz ekran, gdy podłączymy nasz smartfon kablem. Do tego celu będziemy musieli mieć kabel zmieniający łącze USB-C w łącze HDMI. Zamiast całego kabla możemy także zdecydować się na niewielki adapter USB-C na HDMI. Taki kabelek lub adapter możemy sobie zamówić w internecie. Następnie do naszego smartfonu Huawei podłączamy dowolną klawiaturę Bluetooth oraz myszkę. Aby uzyskać polskie znaki na klawiaturze zewnętrznej należy zainstalować na naszym smartfonie aplikację, która pozwoli nam dowolnie przypisywać kombinacje klawiszy do poszczególnych znaków. Nasz cały proces „przerobienia” Huawei P40 Pro na komputer gotowy do pracy zajął około 5 minut.

Sprawdźmy więc, co oferuje nam taki smartfonowy PC.

Pakiet biurowy Microsoft 365

Od razu po podłączeniu naszego smartfona do akcesoriów, możemy rozpocząć edycję dokumentów. Huawei P40 Pro oferuje nam Worda, Excela i Power Pointa. To komplet narzędzi, które zwykle są niezbędne w pracy i w nauce. Office zapewni nam także pełną obsługę plików PDF. Będziemy mogli dodać swój podpis w dokumencie PDF, ale także sami utworzyć taki plik z naszych dokumentów lub plików graficznych. Pamiętajmy, że aby korzystać z pakietu Office należy wcześniej wykupić na niego licencję.

Kalendarz i „normalna” przeglądarka

Choć przy pracy zdalnej nasz dzień wygląda trochę inaczej niż przy normalnej pracy z biura to rola i waga, jaką odgrywa aplikacja kalendarza pozostaje taka sama. W kalendarzu notujemy wszystkie nasze wirtualne spotkania i plany na najbliższe dni i tygodnie. Kalendarz w widoku pełnoekranowym jest dużo bardziej wygodny niż klikanie na małym ekranie naszego smartfonu. Oczywiście w naszym smartfonowym PC mamy także dostęp do normalnej przeglądarki internetowej, która będzie świetnym narzędziem zarówno w pracy, jak i w nauce.

Skaner do dokumentów

Huawei P40 Pro, który służy nam teraz jako komputer PC, jest wyposażony w jeden z najlepszych zestawów aparatów na rynku, więc świetnie pełni rolę „wirtualnego” skanera w naszym mobilnym biurze. W ciągu sekundy możemy zrobić zdjęcie podpisanego dokumentu lub wypełnionego formularza i w bardzo dobrej jakości przesłać go mailem jak załącznik.

Poczta elektroniczna – także GMAIL

Oczywiście podstawą wymiany danych w każdej firmie nadal pozostaje poczta elektroniczna, więc na naszym smartfonowym PC mamy także klienta poczty, który pozwoli nam na szybsze i wydajniejsze realizowanie naszych zadań w pracy. Oczywiście poczta przyda się także uczniom, gdy będą wysyłali swoje wypracowania i zadania do sprawdzenia nauczycielom.

Chmura Huawei

Gdy pracujemy nad większymi projektami to dobrym pomysłem jest przetestowanie dyskowej chmury Huawei. Dysk w chmurze to wspaniały pomysł na optymalizację i przyspieszenie realizacji naszych zadań. Chmura Huawei jest oferowana w bardzo dobrych cenach, bo ten producent walczy teraz o nowych klientów swojego rozwiązania dla małych i średnich firm. Także uczniowie będą zadowoleni z szybkiej synchronizacji dokumentów pomiędzy swoimi urządzeniami. Chmura to także gwarant bezpieczeństwa naszych plików.

Po pracy

Nawet, gdy skończymy już pracę, to nie wyłączajmy naszego smartfonowego PC. Dzięki nowej usłudze Huawei Video na naszym PC mamy dostęp do rozbudowanej biblioteki filmów, w tym oferowanych przez firmę Rakuten, jednej z wiodących w Europie platform VOD. Dodatkowo teraz użytkownicy Huawei P40 Pro mogą skorzystać z kuponu upoważniającego do bezpłatnego obejrzenia 10 wybranych filmów dostępnych w Huawei Video o łącznej wartości 149,90 zł. Wystarczy zalogować się do Huawei Video, kliknąć w dedykowany baner i cieszyć się rozrywką na smartfonie.

Huawei P40 Pro jako dodatkowy PC sprawdza się znakomicie

Epidemia koronawirusa przyspieszyła wiele procesów związanych z „cyfryzacją” naszego życia. Coraz częściej robimy zakupy spożywcze przez internet (unikamy kolejek), coraz częściej zamawiamy w internecie jedzenie z naszych ulubionych restauracji (bo inaczej się nie da) i coraz częściej pracujemy zdalnie (bo tak jest bezpieczniej). Aby korzystać z nowych rozwiązań musimy być wyposażeni w odpowiednie i wydajne urządzenia. Brak odpowiedniej liczby komputerów w naszych gospodarstwach domowych nie jest niespodzianką, bo nikt przecież nie szykował się na aż tak gwałtowną zmianę naszego trybu życia. „Budowa” komputera PC w oparciu o naszego nowoczesnego smartfona ma niemal same zalety. Trwa chwilę, kosztuje niewiele (bo może będziemy musieli dokupić tylko specjalny kabel lub tanią klawiaturę Bluetooth), a efekt jest naprawdę zaskakująco dobry. Huawei od kilku już lat wdraża rozwiązanie Pulpit, ale dopiero teraz naprawdę je doceniliśmy.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: