Według ustaleń firmy SerwerSMS.pl specjalne numery alarmowe, na które ofiary bądź świadkowie zdarzeń wymagających interwencji policji mogą wysłać zgłoszenie SMS-em funkcjonują na pełnym obszarze tylko 6 województw. W 3 kolejnych województwach usługa alarmowego powiadamiania SMS jest dostępna w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że niedosłyszący i głuchoniemi mieszkańcy 7 województw w Polsce są pozbawieni efektywnego sposobu alarmowania policji, jakim jest kanał SMS.
Numery alarmowe SMS funkcjonują na terenie województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego oraz lubelskiego, które właśnie dołączyło do grona regionów, które stawiają na wykorzystanie nowoczesnych technologii w komunikacji kryzysowej. Na uruchomienie wciąż czeka ogólnodostępny specjalny numer alarmowy SMS dla województwa mazowieckiego. Według deklaracji mazowieckiej policji powinno to nastąpić na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.
W przypadku 3 województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego numer alarmowy funkcjonuje, ale nie na terenie całego województwa. Natomiast zachodniopomorska policja udostępnia numer SMS wyłącznie osobom głuchoniemym, po uprzedniej rejestracji. Jak tłumaczą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wynika to z obawy przed fałszywymi zgłoszeniami, które mogłyby napłynąć na numer alarmowy.
Specjalne numery alarmowe SMS nie zostały dotychczas uruchomione na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i podlaskiego.