Test Sony Ericsson C702

Recenzje
Opinie: 18

SE C702 jest telefonem skierowanym do ludzi aktywnych. Uszczelniona obudowa odporna na zachlapanie i kurz umożliwia używanie go w gorszych warunkach pogodowych bez obawy o jego uszkodzenie. Wspólna kąpiel z C702 nie jest jednak zalecana ;-).

Zewnętrznie telefon nie wzbudza ani negatywnych, ani pozytywnych emocji. Zapewne, dlatego, że jego design nie odbiega specjalnie od innych modeli tego producenta. Wykonanie C702 nie wzbudza żadnych obaw o jego wytrzymałość. Telefon bardzo dobrze „leży” w ręku. W dużej mierze jest to zasługa gumowanej dolnej części obudowy, która wyróżnia się innym kolorem. Zabezpiecza również przed zadrapaniem i amortyzuje w pewnym stopniu uderzenia. Część górna obudowy nie jest zabezpieczona i po krótkim czasie użytkowania zaczynają pojawiać się przetarcia na narożnikach nad wyświetlaczem.

Przednią część obudowy stanowi klawiatura, wyświetlacz oraz kamera do prowadzenia wideo-rozmów. W przypadku klawisza nawigacyjnego zrezygnowano z joysticka na rzecz, z pewnością mniej awaryjnego, czterokierunkowego kursora z przyciskiem zatwierdzenia. Nawigowanie nim nie sprawia kłopotów i jest precyzyjne. Gorzej przedstawia się sytuacja z resztą klawiatury. Działa dość ciężko i twardo. Użytkownicy mogą mieć problem z używaniem zespołu przycisków funkcyjnych umieszczonych po obu stronach kursora. Umieszczone są tak ściśle, że potrzeba sporo czasu, żeby nauczyć się używać ich bezbłędnie. Dość istotnym, z punktu widzenia funkcjonalności telefonu, klawiszem jest ten znajdujący się tuż pod przyciskiem odbioru. Pozwala on na szybki dostęp do: uruchomionych aplikacji, skrótów do aplikacji wybranych przez użytkownika, przeglądarki internetowej oraz nowych zdarzeń.

   

Na bocznych stronach obudowy znajduje się jeszcze kilka istotnych przycisków. Po prawej stronie w górnej części umieszczony jest klawisz regulacji głośności, który w trybie gotowości pełni również rolę informacyjnego. Po jego wciśnięciu można uzyskać takie dane jak: aktualnie używany profil, model telefonu, numer telefonu, ilość wolnej pamięci, poziom baterii oraz ustawione alarmy. Przy wygaszonym wyświetlaczu pokazuje natomiast aktualną godzinę.
Niżej znajduje się przycisk spustu migawki aparatu fotograficznego.

Na górnej części znajdziemy przycisk wyłączający/włączający, który służy również jako szybki dostęp do profili i blokady klawiatury. Chociaż przyznam szczerze, że w tym ostatnim przypadku wolę używać kombinacji przycisków z klawiatury.
Po lewej stronie umieszczone zostało gniazdo kart pamięci. Zaślepka zasłaniająca otwór z gniazdem posiada, tak jak cała obudowa, uszczelnienia. Samo gniazdo wpuszczone jest dość głęboko w obudowę i wyciąganie kart sprawia lekkie problemy. Dla osób z krótkimi paznokciami lub grubszymi palcami, może się okazać szczególnie uciążliwe.

Na dole telefonu standardowo znajduje się gniazdo do podłączania ładowarki lub kabli transmisji danych.

Tylna strona obudowy to przede wszystkim obiektyw aparatu. Chroniony jest przez odsuwaną osłonę. Nad (lub obok w zależności od pozycji) znajduje się dwu diodowy flesz. Po drugiej stronie obiektywu można dostrzec podłużne szczeliny w obudowie, kryjące głośnik. Tylna klapka baterii zamykana jest specjalnym obrotowym zamkiem, spotykanym zresztą już we wcześniejszych modelach SE. Warto także wspomnieć o ponadprzeciętnych rozmiarów uchwycie do smyczy, umieszczonym tuż obok zamka.

   

Menu C702 nie różni się specjalnie od standardowo stosowanego w większości telefonów tego producenta. Użytkownicy poprzednich modeli nie powinni mieć najmniejszych problemów w jego opanowaniu.

Menu główne składa się z dwunastu pozycji:

  • PlayNow;

  • Internet;

  • Rozrywka;

  • Cyber-shot;

  • Wiadomości;

  • Multimedia;

  • Usługi lokalizacyjne;

  • Kontakty;

  • Radio;

  • Połączenia;

  • Organizator;

  • Ustawienia.

Z poziomu menu głównego w prosty sposób można dokonać zmiany jego wyglądu oraz motywu. Pomocny jest w tym lewy klawisz funkcyjny opisany jako Opcje.

     
     
     


PlayNow

Jest usługą pobierania muzyki, dzwonków, gier i obrazów z zasobów sieciowych. Większość plików jest dostępna odpłatnie.

Internet

Po wejściu do tej zakładki wyświetlana jest lista predefiniowanych linków. Wśród nich jest pasek Google, pasek adresu WWW, odnośnik do kanałów RSS, historia przeglądanych stron, linki do stron SE: Fun&Downloads, Aplikacje WWW i Akcesoria oraz do Scoopt.

Przeglądanie stron WWW jest wygodne i w większości przypadków nie ma problemów z ich wyświetlaniem. Chociaż, gdy włączony jest Smart-Fit to telefon może nie pokazywać niektórych elementów, czy też animacji. Po wyłączeniu tej opcji, sytuacja ulega znacznej poprawie. Przydatna jest możliwość obrócenia sposobu wyświetlania stron na poziomy, dzięki czemu zawartość nie jest tak ściśnięta.

Podstawowym problemem używania przeglądarki jest jej szybkość. Mimo, że C702 korzysta z transmisji HSDPA to przewijanie stron jest tzw. porażką. Przewinięcie każdego niemal ekranu wymaga anielskiej cierpliwości. Telefon co chwilę się „zawiesza” i pozostaje nam czekanie albo każdorazowe używanie środkowego przycisku nawigacyjnego. Problem powstaje, gdy kursor znajdzie się nad jakimś linkiem (w czasie „zwisu” kursor pozostaje na miejscu niezależnie od ruchów wykonywanych klawiszem nawigacyjnym). Jak się później okazało podobne problemy nękają również inne aplikacje w tym telefonie.

Rozrywka

W dziale rozrywki nie mogłoby zabraknąć oczywiście gier. Standardowo w telefonie zainstalowane są dwie: Brain Juice oraz FotoQuestFishing. Pierwsza z gier jest swojego rodzaju mini testem na inteligencję natomiast druga polega w skrócie na fotografowaniu podwodnego świata. Można ściągnąć dodatkowo kilka darmowych gier ze stron SE, za resztę przyjdzie nam jednak zapłacić ok. 10PLN za sztukę.

     

Mimo, że czasy nagrywania innych osób na razie minęły ;-), to jednak producent nie zapomniał o umieszczeniu jakże przydatnego w takim przypadku dyktafonu.
Dodatkowym bonusem jest możliwość używania C702 jako pilota zdalnego sterowania do PC. Tu niestety natrafiłem na ścianę nie do przebicia. Zdalne sterowania odbywa się za pomocą Bluetooth. Pomimo tego, że transmisja wszelkiej maści plików odbywa się bez problemów to za nic nie mogłem sparować telefonu z laptopem w celu sprawdzenia tej funkcji. Telefon zapamiętał pierwsze urządzenie, z którym był kiedyś sparowany i za nic nie można było go zmusić do komunikacji z innym. Za każdym razem próbował się łączyć ze starym, którego de facto nie było. Nawet usunięcie tego urządzenia z listy urządzeń sparowanych nie pomogło.
Do wyżej wymienionego zestawu aplikacji rozrywkowych producent dorzucił komplet narzędzi dla DJ’ów, czyli VideoDJ, PhotoDJ oraz MusicDJ. Z ich pomocą można miksować różne pliki danego rodzaju: zdjęcia, filmy, czy też muzykę.

Ostatnią aplikacją, dość ciekawą, jest TrackID - służy ona do rozpoznawania utworów. Po jej uruchomieniu sprawdzane jest źródło dźwięku (nagrywany krótki odcinek muzyki), a następnie taka próbka porównywana jest z plikami dostępnymi w sieci. Po krótkiej chwili telefon podaje nazwę utworu, wykonawcę oraz tytuł albumu, z jakiego pochodzi utwór. Aplikacja działa z zadziwiającą precyzją, co mnie osobiście zaskoczyło w kontekście działania większości aplikacji.


Cyber-shot

Aparat jest jedną z najmocniejszych stron zarówno tego telefonu jak i większości modeli tego producenta sygnowanych Cyber-shot.

Włączenie aparatu powoduje podświetlenie na niebiesko czterech przycisków klawiatury, położonych skrajnie po prawej stronie. Na prawej krawędzi każdego z tych przycisków (3, 6, 9 i #), umieszczone są ikonki mówiące o skrócie do odpowiedniej funkcji aparatu. Dzięki temu nie musimy przekopywać się przez menu ustawień i mamy szybki dostęp do czterech najpotrzebniejszych wg producenta funkcji. Do klawisza „3” przypisany jest tryb zdjęć (panorama, seria itp.). Klawiszem „6” zmienić możemy w szybki sposób scenerię np: dokument, krajobraz czy też portret, natomiast „9” odpowiada za uruchomienie samowyzwalacza. Krzyżykiem jesteśmy w stanie w jednej chwili włączyć bądź wyłączyć lampę.

Jakość zdjęć jest naprawdę dobra, porównując nawet do tańszych aparatów kompaktowych. Oczywiście lampa nie jest na tyle dobra, żeby robić zdjęcia w słabo oświetlonych miejscach, ale na krótkim dystansie spisuje się także przyzwoicie. Ilość ustawień aparatu także nie odbiega od tej spotykanej w aparatach kompaktowych, wliczając w to detekcję twarzy, w którą to producent doposażył C702. Małe zastrzeżenia można mieć do szybkości AF, ale w końcu to nie jest aparat fotograficzny w pełnym tego słowa znaczeniu.

Zdjęcia wykonane telefonem można przesłać na różne sposoby począwszy od MMS, e-mail, przez Bluetooth, a skończywszy na wysłaniu do bloga. Możliwe jest także robienie zdjęć panoramicznych. Oczywiście panorama tworzona jest programowo poprzez połączenie kilku (trzech) pojedynczych zdjęć.
Podczas załączania obrazu do wiadomości MMS, jego rozmiar jest odpowiednio automatycznie zmniejszany.

Przykładowe zdjęcia:

   
   
   


Wiadomości

SE zaaplikowało możliwość segregowania wiadomości. Czynność taką wykonać można, używając jako klucza kontaktu, daty, rozmiaru bądź jednej z utworzonych kategorii.

     

Bardzo prosto wygląda konfiguracja kont e-mail. Po wpisaniu nazwy i hasła dla konta, telefon pyta nas czy pobrać automatycznie konfigurację z sieci. Po zatwierdzeniu i kilku sekundach oczekiwania, konfiguracja jest gotowa i można rozpocząć pobieranie wiadomości.
Na plus zaliczyć można możliwość dodawania innych sygnałów wiadomości, niż tych zdefiniowanych fabrycznie w telefonie.

Multimedia

W katalogu tym przechowywane są wszelkiej maści pliki, tj. zdjęcia, wideo, muzyka czy gry. Oprócz tego producent umieścił także kanały RSS.

Odtwarzana muzyka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością, zarówno przy odtwarzaniu przez słuchawki, jak i przez zewnętrzny głośnik. Wbudowany korektor pozwala na pewne modyfikacje charakterystyki dźwięku. Dużą różnicę można odczuć po włączeniu funkcji Megabass. W czasie odsłuchu dostrzegłem pewną wadę, która przy dłuższym przesłuchiwaniu zbioru nagrań, staje się lekko irytująca - chodzi o okresowe wstrzymywanie odtwarzania utworu na około 0,5s. Wygląda to tak, jakby telefon nie miał zbyt wiele pamięci lub jakby obciążały go inne, ukryte procesy.
Zdarzyło mi się również, że po odświeżeniu zawartości folderu multimediów, znikały niektóre ikony.

Uprzedzam, że jeśli komuś nagle znikną wszystkie pliki z danego folderu to nie należy wpadać w panikę. W moim przypadku problem wystąpił dwukrotnie. Pierwszy raz po ściągnięciu dwóch gier ze stron SE, drugi po zmianach motywów. Znikły wszystkie wgrane pliki multimedialne tj.: muzyczne, wideo oraz zdjęcia. Po przeładowaniu urządzenia wszystko wracało do normy, ale było to dość irytujące.


Usługi lokalizacyjne

C702 wyposażony jest w kilka aplikacji lokalizacyjnych, bądź powiązanych z nawigacją. Podstawowym programem jest Wayfinder Nawigator. Pierwszy problem pojawia się, gdy nie mamy ustawionej poprawnie konfiguracji internetowej - telefon zawiesza się wówczas podczas wyświetlania mapy. Dopiero wprowadzenie poprawnych ustawień konfiguracji Internet sprawia, że aplikacja zaczyna działać dobrze. Dobrze nie oznacza jednak, że szybko. Telefon wydaje się być zbyt słaby na bycie urządzeniem nawigacyjnym. Odświeżanie mapy po zoomowaniu trwa około kilku sekund. Podobnie dużo czasu zajmuje mu przeliczanie trasy po zjechaniu z wytyczonego szlaku. W ogólnym rozrachunku należy przyznać oceną dobrą, gdyż ostatecznie spełnia swoją rolę.
Poza Wayfinder’em zainstalowana jest także aplikacja Google Maps.

     
     
     
     

Ciekawą pozycją jest Tropiciel. Aplikacja może służyć amatorom joggingu, bądź przejażdżek rowerowych. GPS służy w tym przypadku do wyliczania trasy oraz pokonanego dystansu. Na podstawie danych umieszczonych w profilu osobistym oraz informacji uzyskanych z GPS, aplikacja wylicza zużycie energii, tworzy wykresy prędkości w funkcji czasu, zapisuje przebyte trasy itp. Wyniki zapisywane są dla każdego zdarzenia w oddzielnych plikach, które później można na spokojnie przeanalizować.

     
     

Aktualny stan urządzenia można sprawdzić aplikacją „Informacje o statusie”. W dwóch zakładkach podawane są informacje o bieżącej aktywności i stanie połączenia. W pierwszym przypadku otrzymujemy takie dane jak pozycja GPS i aktualna prędkość. W drugim o ilości używanych satelitów.
W dzienniku znajdziemy pozycje urządzenia w czasie jego aktywności, zapisane w jednominutowych odstępach.


Kontakty

Pojemność książki telefonicznej C702 wynosi 1000 kontaktów (7000 numerów). Dane każdego kontaktu podzielone są na pięć grup.
Pierwszą grupę stanowi nazwa i numer telefonu, druga to informacje o adresie email oraz stronie WWW, a w trzeciej znajdują się zdjęcia, dzwonki, sygnały wiadomości oraz polecenia głosowe. Czwarta grupa to zestawienie informacji adresowych, służbowych i prywatnych o kontakcie tj. stanowisko, firma, adresy. Ostatnią grupę tworzą dodatkowe informacje i data urodzin.

     

Kontakty można sortować względem imienia bądź nazwiska oraz dodawać do stworzonej grupy. Telefon nie ma predefiniowanych grup, wszystkie grupy tworzone są przez użytkownika.
Trochę inaczej jest również w przypadku klawiszy szybkiego wybierania. Standardowo przypisany do poczty głosowej klawisz „1” jest wolny. W związku z tym mamy do dyspozycji wszystkie przyciski numeryczne.

Radio

Radio to dla wielu najpotrzebniejsza funkcja telefonu i co najważniejsze w C702 działa dość dobrze. Wraz z RDS zaimplementowana została funkcja AF – śledzenia stacji radiowej. Ja jednak wyłączyłem ją, gdyż bardzo często zdarzało się, że telefon przerywał transmisję w poszukiwaniu nowej częstotliwości. Za każdym razem trwało to około kilku sekund.

Połączenia

Wszystkie połączenia posegregowane są standardowo w czterech grupach: wszystkie, przychodzące, wychodzące i nieodebrane. Z listy połączeń można łatwo i szybko wysłać wiadomość, nawiązać połączenie głosowe lub wideo z danym numerem. Tak powinno być w każdym telefonie.


Organizator

Pierwszą aplikacją, która rzuca się w oczy po otworzeniu w/w folderu jest menedżer plików. Umożliwia wykonywanie standardowych operacji na plikach i katalogach tj. kopiowanie, przesyłanie lub uruchamianie. Niestety funkcjonalność C702 nie pozwala na przeglądanie plików office’a. Jedynym formatem obsługiwanym i wyświetlanym przez telefon jest format .txt. Reszta plików, co prawda jest widoczna w pamięci, ale można ją jedynie skopiować lub przesłać dalej.

     

W C702 ustawić można do pięciu niezależnych alarmów i właściwie w SE to standard. Ilość opcji do wykorzystania podczas konfiguracji alarmu jest wystarczająca. Czas drzemki może być regulowany od 3 do 30 minut. Alarm ustawiany jest w dowolnie wybranych dniach tygodnia. W dodatku ustawić można własne dźwięki (w tym także radio), teksty, a nawet obrazki, które będą wyświetlane podczas jego aktywności.

     

Organizator pozwala również zarządzać aplikacjami, połączeniami wideo oraz synchronizacją z serwerem. Pod pojęciem zarządzania połączeniami wideo kryje się możliwość konfiguracji szeregu opcji wykorzystywanych podczas rozmów wideo. W związku z tym możemy wł/wył głośnik i mikrofon telefonu, modyfikować układ wyświetlanych informacji na ekranie tj. wielkość pola wideo, regulować jakość wideo oraz jasność obrazu, wł/wył tryb nocny kamery itp. Istnieje także możliwość udostępnienia wybranego zdjęcia z albumu w aparacie podczas trwania połączenia wideo. Obraz wyświetlany jest w tym przypadku u odbiorcy zamiast przekazu z kamery.

     
     
     
     
     
     
     

Poza wymienionymi wcześniej funkcjami C702 posiada jeszcze zestaw standardowych narzędzi tj.: zadania, notatki, minutnik, stoper, kalkulator. Dodatkowo dostępna jest pamięć kodów oraz latarka, co jak na SE jest właściwie także standardem.

Ustawienia

Jak to w SE, menu konfiguracji podzielone zostało na pięć kategorii: ogólne, dźwięki i sygnały, wyświetlacz, połączenia oraz łączność.
Pierwsza kategoria jest najobszerniejszą. Do dyspozycji użytkownika skonfigurowano fabrycznie 7 profili. Dla każdego z nich modyfikować można głośność dzwonka, dźwięki klawiszy, ustawić filtry połączeń, określać tryb odbierania i zmieniać ustawienia alarmu wibracyjnego. Dla części profili istnieje również możliwość zmiany nazwy i określenie akcesoriów. Dzięki usłudze aktualizacji można uaktualniać wersję oprogramowania. Ja używałem wersji najnowszej (przynajmniej tak zostałem poinformowany przez aplikację). Specjalnie mnie to nie cieszyło ze względu na kilka wykrytych wcześniej problemów.
Testowany telefon pracował w wersji oprogramowania 1204-9289R3BA035080521. Do ciekawszych pozycji w kategorii „ogólne” należy: sterowanie głosem, możliwość dodania skrótów (do przycisku funkcyjnego znajdującego się pod klawiszem odbioru) oraz tryb samolotowy. Sterowanie głosowe stosowane może być zarówno do odbierania jak i wykonywania połączeń. Pozwala również odtwarzać nazwę dzwoniącego podczas połączenia przychodzącego.
Tryb samolotowy ma jedną istotną wadę. Otóż można go uruchomić jedynie podczas włączania telefonu. Kolejnym warunkiem jest uaktywnienie menu powitalnego, które w ogóle nie pozwala na dokonanie wybory trybu, w jakim chcemy, żeby telefon się włączył.
C702 pozwala na synchronizację za pomocą SyncML oraz Exchange ActiveSync.

     
     
     


Podsumowanie

Moim zdaniem w testowanym modelu C702 bardzo brakowało nowej wersji oprogramowania z usuniętymi drobnymi błędami. Telefon często zawieszał się podczas używania przeglądarki WWW lub nawigacji. Objawia się to „czkawką” w trakcie korzystania z tych usług. Podczas używania zdarzają się także nieoczekiwane restarty. Telefon nagle wygasza wyświetlacz i przez kilka sekund nic nie pokazuje. Po chwili wszystko się stabilizuje. Zbyt często wpada w stan „medytacji”. Zdarza się, że w trakcie korzystania z jakiegoś programu, po wciśnięciu przycisku telefon przestaje reagować na kilka sekund. Kilka razy odnotowałem, że telefon traci dostęp do karty pamięci zupełnie bez powodu.
Pojawiają się też kłopoty, gdy jest słaby sygnał. Telefon gubi się i co chwilę wyrzuca brak sieci. Dzieje się tak, mimo, że inne nie mają z tym problemu.

Odnośnie baterii nie mogę jednoznacznie wypowiedzieć się, gdyż jej czas pracy zależy w dużym stopniu od sposobu użytkowania. Przy czasie rozmów ok. 10-15 minut dziennie, zabawie grami i radiem przez około godzinę dziennie oraz ustawieniu w trybie 3G, telefon działa bez wspomagania w granicach 2 dni. Po zmianie trybu na sieć GSM, czas ulega wydłużeniu do około 4 dni, co już jest bardzo dobrym wynikiem. Włączenie GPS na godzinę i używanie (przykładowo) radia przez kolejną godzinę, prowadzi do szybkiego kurczenia się wskaźnika poziomu naładowania baterii. Efektem tego jest skrócenie czasu pracy do jednego dnia, a nawet niepełnego dnia, jeśli jeszcze kilka razy gdzieś zadzwonimy.
Do ważnych zalet tego modelu mogę przypisać: jakość dźwięku podczas rozmów i słuchania muzyki, solidną konstrukcję zabezpieczoną przez zachlapaniem, bardzo dobrej jakości wyświetlacz, dobry aparat i szybką transmisję HSDPA.

Moim zdaniem Sony Ericsson C702 jest dobrym telefonem z niedopracowanym jeszcze oprogramowaniem. Kiedy producent poprawi ten element, wtedy z pewnością warto będzie się nim zainteresować.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    maxbike-1 pisze: 2008-09-17 13:31
    Wydaje się to być całkiem rozsądny telefon za cenę 700zł. Ciekawie wygląda, ma przyzwoity aparat, wystarczających rozmiiaró wyświetlacz i GPS. Nie zawsze bierze człowiek ze sobą nawigację, a ta w telefonie może czasem pomóc... Szkoda tylko, że jest problem z zawieszaniem się telefonu... Ale wg mnie pozytywny model.
    0
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2008-09-17 13:40
    ochyda :/ funkcje funkcjami, ale wyglad to też tel musi miec ;/ wyglada on jak tania zabawka dla dziecka z ryneczku :/ masakra
    0
  • Users Avatars Mini
    realista pisze: 2008-09-17 14:47
    za 450 złotych można mieć samsunga d900 oferującego te same funkcje....
    0
  • Users Avatars Mini
    dombezklamek pisze: 2008-09-17 14:49
    Panie Zawjasa ktura Nokja robji takje ładne zdjencia wedłók Pana ? Rzadna hyba...
    0
  • Users Avatars Mini
    konserwacja pisze: 2008-09-17 14:54
    Brzydactwo. Design okropny. Projektanta wysłać na Syberię :>
    0
  • Users Avatars Mini
    carlo pisze: 2008-09-17 22:08
    dombezklamek: A co jest ładnego w tej pixelozie? konserwacja: zgadzam się. Jak SE to wolałbym się zainteresować c902.
    0
  • Users Avatars Mini
    lukasz pisze: 2008-09-18 00:05
    pragnę dodać jedynie, że w Orange z tym telefonem klient otrzymuje full zestaw jest nawet specjalny uchwyt do zamontowania telefonu w samochodzie i ładowarka samochodowa:)) także Orange daje w zestawie więcej niż Play!! ale cena też wyższa. ja się skuszę na ten telefon na przedłużeniu umowy mam go za 200zł, a jak szaleć to szaleć :))
    0
  • Users Avatars Mini
    Zurek pisze: 2008-09-18 15:10
    @ realista - widać że niewiele wiesz o telefonach. Funkcje które masz dostępne na papierze to nie jest to samo co w praktyce. Jeżeli widziałeś praktyczne działanie D900i to znaczy że potrzebujesz funkcji dostępnych np w nokii3110 :), a jeżeli byś sprawdził jak to działa np w K800i to więcej byś takich bzdur nie pisał :)
    0
  • Users Avatars Mini
    Rzeznik pisze: 2008-10-12 09:45
    Jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu i mogę powiedzieć same pozytywne słowa na ten telefon. Za niewielką cenę mam naprawdę wszystko co mi potrzeba w jednym urządzeniu. Chodzi jak błyskawica, nic a nic się nie zawiesza, a GPS znajduje każdy zakamarek, którego szukam. POLECAM !!!
    0
  • Users Avatars Mini
    matix pisze: 2008-11-01 20:42
    A czy może jest ktoś zorientowany czy w tym telefonie podczas używania gps'a nawiązywane jest połączenie z internetem? Ogólnie chodzi mi oto czy po prostu sie coś płaci za ten gps. Proszę o odpowiedź.
    0
  • Users Avatars Mini
    mrmcgoo pisze: 2008-12-10 10:24
    gowno prawda na sniegu szk\lag go trafil badziewie z pod marki dla dresiarzy made in sony 500zl naprawa a te debile mi gwarancje anulawai. nigdy wiecej samsunga sgh d 500 mam od 4 lat i nigdy nie mialem zadnego problemu i po tym czasie bateria lepiej trzyma na czuwaniu jak w c702
    0
  • Users Avatars Mini
    mario pisze: 2009-02-07 18:52
    Mam go od niedawna Ale pisanie sms-a lub nawigacja klawiszami to katorga.Zastanawiam się nad wymianą.....
    0
  • Users Avatars Mini
    luki pisze: 2009-04-24 18:35
    mam pytanie dotyczące GPS tego telefonu czy za używanie GPS płaci się za jakieś połączenie z internetem czy coś w tym stylu? czy jak w n95 używasz jak chcesz i za darmo? bardzo proszę o odpowiedz na maila: qwerek5@wp.pl lub gg 3112919
    0
  • Users Avatars Mini
    aciur pisze: 2009-05-29 16:14
    pomocy co mam wybrac SE K800i czy SE C 702
    0
  • Users Avatars Mini
    hubi pisze: 2009-06-01 07:15
    Super telefon szwedzko -japoński.Mialem wczesniej k750 ,k800,pozniej chwilowa zdrada na nokie e51,ale znawcom tej marki...no sami wiecie???
    0
  • Users Avatars Mini
    maccck pisze: 2009-06-30 02:31
    Jak dla mnie jest super GPS nie raz mi pomógł Jedyną wade ja ką ma to szybko scierajaca sie obudowa Ale tel jest do dzwonienia a nie do szpanowania
    0
  • Users Avatars Mini
    Sebik pisze: 2009-07-24 22:16
    Mam ten telefon już cały miesiąc i muszę przyznać, że jest bardzo dobry.Wbudowany GPS jest bardzo precyzyjny, już nie raz miał mniejsze czy większe styczności z wodą i nadal chodzi jak powinien, ekran wbrew pozorom jest wystarczającej wielkości by móc swobodnie przeczytać wyświetlany tekst i oglądać zdjęcia. Poza tym nawet po dodaniu karty 4 GB (i zapchaniu jej w trzy czwarte pojemności) NIE WIESZA MI SIĘ. Na prawdę polecam ten telefon.
    0
  • Users Avatars Mini
    lol pisze: 2013-05-26 15:53
    kurwa jebana
    -1

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: