Rozpoczynamy testy Sony LinkBuds S

Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Rozpoczynamy testy Sony LinkBuds S

Jestem po wyjęciu z pudełka i pierwszej konfiguracji słuchawek Sony LinkBuds S przy pomocy aplikacji Sony Headphones Connect. Są to więc pierwsze wrażenia i dopiero początek testów. Przede wszystkim Sony LinkBuds S zapowiadają się na najwygodniejsze słuchawki bezprzewodowe jakie dotąd miałem w uszach. Praktycznie nie czuję żadnego ucisku, a jednocześnie słuchawki nie wypadają, ani nie wysuwają się powoli z czasem. To bardzo obiecujące, bo zdarzały się w przeszłości takie modele, które dobrze brzmiały, miały fajne funkcje, ale wypadały z uszu i zmiana końcówek na inny rozmiar nie rozwiązywała problemu.

Po drugie aplikacja Sony Headphones Connect daje użytkownikowi bardzo dużo możliwości, ale też wymaga znacznie więcej czasu i uwagi podczas pierwszego uruchomienia. Dla przykładu funkcja automatycznego dostosowania ustawień ANC do miejsca wymaga lokalizacji – to logiczne i opcjonalne, nie trzeba z tego korzystać. A jednak jeśli chcemy choćby poznać możliwości swoich słuchawek wymaga to więcej zaangażowania niż w przeszłości. W sumie mamy do przejrzenia kilkanaście ekranów konfiguracji oraz dostępnych funkcji w samej aplikacji. Nauka którą słuchawkę dotknąć ile razy aby wywołać którą funkcję również zajmie trochę czasu. Jeśli korzystamy z jednej pary słuchawek to nie jest problem, ale mając więcej niż jedną parę różnych producentów to może zacząć robić się skomplikowane.

Po trzecie, jakość rozmów głosowych, z którą słuchawki Sony sprzed paru lat miewały problemy, obecnie jest na bardzo wysokim poziomie. Podczas pierwszej rozmowy, mój rozmówca pochwalił jakość połączenia. Nie przeszkodziło nam puszczenie wody z kranu w kuchni, ani włączenie suszarki – te hałasy były dla mojego rozmówcy niesłyszalne. Redukcja szumu też zapowiada się obiecująco.

Od lat cenię sobie wyższą jakość połączenia bezprzewodowego Bluetooth LDAC, którą oferują słuchawki Sony. Teraz potrzebuję czasu i osłuchania, aby wyrobić sobie opinię o brzmieniu, jakości niwelowania szumu otoczenia i czasu działania na baterii. Podczas pierwszego kontaktu zauważyłem tylko jeden brak w stosunku do słuchawek Samsung Galaxy Buds 2 czy LG TONE Free UVnano – brak ładowania bezprzewodowego. Poza tym komfort i działanie ANC zapowiada się lepiej w Sony LinkBuds S, a to dla mnie o wiele istotniejsze cechy.

Więcej informacji na temat słuchawek można przeczytać tutaj.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: