Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Newsy | Recenzje
Opinie: 0
Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Huawei ma bardziej różnorodną ofertę smartwatchy niż konkurencja. W tym roku bardzo mocno poszerzył portfolio w kierunku zegarków premium. Huawei Watch Ultimate, który zadebiutował w kwietniu wydawał się być szczytem luksusu w smartwatchach. Kosztujący 4199 zł zegarek z szkłem szafirowym oraz możliwością zanurzenia do 100 metrów podnosił poprzeczkę wysoko. Nie dość wysoko dla Huawei, bo właśnie zadebiutował na polskim rynku trzykrotnie droższy – kosztujący 12999 zł model Huawei Watch Ultimate Design. Tym razem koperta zegarka jest zdobiona złotem. To zegarek dla tych, którzy chcą pogodzić funkcje smartwatcha z prezentacją swojej pozycji finansowej.

Wytworne opakowanie

Produkt premium wymaga odpowiedniej prezentacji już na etapie rozpakowania. O ile Huawei Watch Ultimate jest dostarczany w standardowym tekturowym pudełku, jak każdy inny zegarek, to złota wersja Design jest zapakowana inaczej. Znacznie większe tekturowe pudełko stanowi tylko opakowanie ochronne dla wewnętrznego, wykonanego ze skóry. Wnętrze pudełka jest wykończone zamszem. Karta gwarancyjna jest wydrukowana złotą czcionką na czarnym tle. Niestety ładowarka indukcyjna jest biała, czyli taka sama jak we wszystkich innych modelach zegarków Huawei.

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Design

Cena Huawei Watch Ultimate Design wynika wprost z materiałów służących do wykończenia koperty. Ozdobne elementy zostały wykonane ze złota. Bransoleta jest wykonana z tytanu. Mówiąc krótko, w przypadku Huawei Watch Ultimate Design najwięcej płacimy za jego wygląd i drogie materiały. Trudno ocenić jak duży procent ceny zegarka stanowi zastosowane złoto. Nie ulega jednak wątpliwości, że Watch Ultimate Design prezentuje się świetnie, pod warunkiem, że szukamy zegarka, który ma już samym wyglądem zdradzać, że był bardzo drogi.

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Różnice w porównaniu do standardowego Huawei Watch Ultimate

Różnić w porównaniu do zwykłego Huawei Watch Ultimate nie jest zbyt wiele. Na zegarku znajdują się trzy nowe, złote tarcze dopasowane designem do obudowy zegarka. Jest też nowy, złoty motyw ikon aplikacji i funkcji. Jedynie ikona map Petal jest kolorowa, ale zostanie ujednolicona w aktualizacji oprogramowania. Jeśli złoty motyw nam nie odpowiada, możemy go zmienić.

Najbardziej praktyczną zmianą jest nowa klamra. Dotąd jedynym sposobem na regulację rozmiaru bransolety w zegarkach Huawei było wyjęcie lub dołożenie ogniwa.

W Huawei Watch Ultimate Design zapięcie motylkowe ma dodatkową dwunastopniową regulację, którą łatwo przestawić w każdej sytuacji zwykłym przyciśnięciem małej dźwigni i zwolnienia blokady. Dopasowałem zegarek do swojej ręki szybko i precyzyjnie.

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Funkcjonalność

Możliwość Huawei Watch Ultimate Design nie różnią się od zwykłego Huawei Watch Ultimate. Aby poznać je bliżej zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją tego zegarka. Jego najważniejszą cechą wyróżniająco go na tle oferty Huawei jest funkcja komputera nurkowego z możliwością zanurzenia do 100 metrów głębokości. Jest to jeden z nielicznych zegarków na rynku, który na to pozwala i jednocześnie jest wyposażony w głośnik i mikrofon do rozmów głosowych. Drugą wyróżniającą go cechą jest tryb ekspedycji, który pozwala rejestrować trasę przez długi czas i wyświetla użyteczne podsumowanie na specjalnej tarczy.

Zwracamy jednak uwagę, że od premiery zwykłego Watch Ultimate minęło trochę czasu i Huawei zdążył wprowadzić nowe funkcje w Watch GT 4, których ani w Watch Ultimate ani w jego ekskluzywnej złotej edycji nie znajdziemy. Jest wśród nich monitorowanie oddechu podczas snu i wykrywanie bezdechu sennego oraz nowa funkcja „W formie”, która ułatwia utratę masy ciała poprzez wyliczenie i śledzenie deficytu kalorycznego z podziałem na posiłki. Algorytmy wykrywania i monitorowania naszego zdrowia też zostały uaktualnione. Huawei może wypuścić aktualizację oprogramowania, która wyrówna różnice za jakiś czas, nie wiadomo jednak czy to nastąpi.

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Podsumowanie

Huawei Watch Ultimate Design to zegarek skupiający się na wyglądzie i prestiżu. Jest unikalną propozycją zegarka naprawdę ekskluzywnego, którego koperta jest wykończona prawdziwym złotem. Zegarek Huawei wygląda świetnie i jest wygodny. Huawei udało się osiągnąć pożądany efekt, zachowując przy tym dobry smak. Nie wszystko co złote wygląda dobrze, ale Watch Ultimate Design dobrze prezentuje się na ręku.

Zwracamy uwagę, że największą praktyczną różnicą względem ponad trzykrotnie tańszej wersji Watch Ultimate jest dodatkowa precyzyjna regulacja długości bransolety w jej klamrze. Poza tym funkcjonalnie to ten sam zegarek, który nie dodaje nowych funkcji, a nawet nie ma wszystkich nowości wprowadzonych w Watch GT 4.

Na koniec pytaniem otwartym pozostaje, czy osoby poszukujące ekskluzywnego, złotego zegarka za kilkanaście tysięcy zdecydują się zakupić produkt marki Huawei? W Chinach na pewno, ale czy w Europie? Podobne eksperymenty dotyczące luksusowych samochodów skłoniły producentów do utworzenia osobnych marek jak Lexus w przypadku Toyoty i Maybach w przypadku Mercedesa. Z tego względu poza Chinami Huawei Watch Ultimate Design będzie pełnił raczej rolę wizerunkową niż produktu, który przyciągnie nowych klientów.

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Sprawdziliśmy złoty zegarek Huawei - to będzie sukces, ale raczej w Chinach

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: