Orange na specjalnym spotkaniu z cyklu CDG European Executive Roadshow w Osiecku pod Warszawą zaprezentował obecny status i plany rozwoju technologii CDMA 450 w swojej sieci.
Sieć w tej technologii w modelu fix działa w Polsce od końca 2008 r. W połowie 2009 r. wprowadzono do oferty usługę mobilną opartą o technologię CDMA i 3G/GSM. Od tego momentu klienci korzystają z kart SIM typu Multi Mode. W ofercie Orange są zarówno modemy, jak i routery. Markami wykorzystywanymi w komunikacji jest Orange Freedom Pro oraz Internet dla Firm Pro. Oba warianty są dostępne wyłącznie w modelu postpaid. Średnie ARPU tej technologii oscyluje na poziomie 50 zł brutto. Większość użytkowników wybiera najtańszą opcję dostepu. Teoretyczne prędkość transmisji danych w sieci CDMA Orange to obecnie 9 Mbit/s dowload i ponad 5 Mbit/s upload przy wykorzystaniu najnowszych wersji modemów i routerów. W praktyce prędkości te są o połowę lub więcej mniejsze. Za projekt CDMA 450 w Orange odpowiadają: Piotr Stępniewicz oraz Aleksander Jakubczak. Obecnie za całą sieć nadawczą odpowiedzialność przejmuje spółka Networks! Nie ma planów budowy nowych stacji bazowych, ale już istniejące stacje CDMA zostaną zachowane. Średni promień działania takiej stacji to 15 km. Orange ma nadzieję na wykorzystanie tej technologii w dużych projektach B2B (M2M). Przykładem może być technologia CDMA wykorzystana w projekcie opłat na polskich drogach - ViaTOLL.
Z usług fix w sieci CDMA 450 korzysta obecnie około 182 tys. abonentów (80% indy, 20% biz). Z usług w wersji mobilnej 2G/3G/CDMA 450 korzysta dodatkowo około 25 tys. abonentów (40% indy, 60% biz).
Tak wygląda stacja bazowa CDMA/2G w miejscowości Osieck pod Warszawą. Jest to ważny obiekt nadzorujący działanie innych stacji z tego obszaru.