Samsungi Galaxy A51 i A71 to teraz najlepsze średniaki

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Samsungi Galaxy A51 i A71 to teraz najlepsze średniaki

Pierwsze skojarzenie ze smartfonami Samsung? Doskonałe flagowce. W niższych i bardziej przystępnych cenowo klasach bywało różnie.  Teraz to się zmieniło, przede wszystkim za sprawą najnowszej linii Galaxy A.

Galaxy A71 i A51 (który jest dostępny także w wersji 5G), czerpią garściami z wyższej półki, zachowując przy tym przyjazną dla użytkowników cenę. Te modele nie mają żadnych kompleksów względem swoich droższych braci, a pod pewnymi względami nawet są od nich lepsze. W czym na przykład? 

Jedną z najważniejszych dla użytkowników cech dobrego smartfonu jest czas pracy na baterii. Bateria w A71 i A51 ma odpowiednio 4500 i 4000 mAh, co i w jednym i w drugim przypadku pozwala na minimum intensywny dzień pracy bez martwienia się, czy starczy nam energii. Kto sięga po telefon rzadziej, będzie go ładował raz na dwa dni.  Do tego naładujemy je szybko odpowiednio przy pomocy 25 albo 15 W ładowarki.

Samsung Galaxy A71 i A51

Kolejna rzecz – zdjęcia i filmy. To dla wielu osób, w dobie wszechobecnych mediów społecznościowych, najważniejsze teraz funkcje w smartfonie. W przypadku Galaxy A71 i A51, do dyspozycji mamy zestawy aparatów, które zapewnią nam komfort dobrych zdjęć w każdych warunkach w dzień i w nocy. W A71 to 64 MP aparat główny quad pixel ze światłem 1.8, 12 MP aparat szerokokątny ze światłem 2.2, 5 MP aparat makro i 5 MP aparat do wykrywania głębi ostrości. W Galaxy A51 zestaw jest niemal identyczny, z tą różnicą, że główny obiektyw ma 48 MP ze światłem 2.0.  W obu przypadkach efekty pracy są bardzo satysfakcjonujące, bo już od dawna dobre zdjęcia niezależnie od klasy telefonu są zdecydowanie zapisane w DNA Samsunga. Dlatego to, za co należy chwalić te smartfony to nie tyle jakość zdjęć, która jest po prostu bardzo dobra, ale wszechstronność. Nie ma w zasadzie sytuacji, w której Galaxy A71 bądź Galaxy A51 by nas zawiódł. Zrobimy nimi doskonałe zdjęcia w dzień (co jest oczywiste), ale też i w nocy dzięki trybowi nocnemu, piękne, artystyczne portrety z efektownym rozmyciem tła i doskonałym odcięciem pierwszego planu a nawet bardzo dobrej jakości zdjęcia makro, z możliwością bliskiego podejścia do fotografowanego obiektu. Przy robieniu zdjęć warto też oddać się we władanie smartfonu i zaufać jego podpowiedziom. Dzięki AI nasz Samsung zasugeruje nam np. przełączenie się na najlepszy w danym momencie obiektyw bądź wskaże, jak najefektowniej wykadrować fotografię. Funkcja Jedno Ujęcie wybierze najciekawsze kadry z zarejestrowanego materiału. A jeśli nasz model/modelka zamknie na chwilę oczy, telefon to wykryje i poczeka ze zrobieniem zdjęcia…

Do tego dochodzą doskonałej jakości filmy które są dodatkowo stabilizowane. Zamiast nosić ze sobą gimbale, wystarczy nam funkcja Super Steady, wykorzystująca kamerkę szerokokątną i nagrywająca w FHD. Obraz jest płynny i stabilny.

Samsung Galaxy A71 i A51

Niesłychanie ważną rzeczą, która sprawia, że korzystanie ze smartfonu to przyjemność, jest jego wyświetlacz. Ekrany to kolejny po zdjęciach element konfiguracji, w której Samsung jest liderem rynku, niezależnie od klasy telefonu. W prezentowanych modelach wyświetlacze należą do serii Infinity-O. To niemal bezbramkowa konstrukcja, z bardzo małym otworem w którym umieszczono kamerkę do selfie. W Galaxy A51 wykorzystano panel Super AMOLED, w Galaxy A71 Super AMOLED Plus (rozdzielczość FHD+, proporcje 20:9). Ich znakiem firmowym jest przede wszystkim doskonała czytelność w pełnym słońcu, do tego dochodzi piękne odwzorowanie kolorów z możliwością dopasowania trybu ekranu (żywy, naturalny) i balansu bieli (zakres od zimnego do ciepłego plus paleta barw RGB). Kto woli telefony mniejsze i zgrabniejsze – wybierze A51 – przekątna ekranu to 6,5 cala, przy zachowaniu bardzo kompaktowych wymiarów. Miłośnicy większych wyświetlaczy powinni się skierować w stronę A71 – tu ekran ma imponujące 6,7 cala.

Mimo sporych rozmiarów urządzeń używa się jednak bardzo komfortowo. To zasługa nowoczesnego designu: smukłego i opływowego korpusu, dzięki któremu urządzenie bardzo pewnie leży w dłoni. W przypadku A51 wygoda użytkowania jest jeszcze większa – telefon łączy w sobie wydawałoby się rzeczy nie do połączenia – kompaktowe wymiary z dużym wyświetlaczem. Za nowoczesnym designem podąża też efektowna kolorystyka urządzeń – to odcienie Prism Crush Black, White, pastelowe Blue, większy model dostępny jest też w wersji Silver.  

Samsung Galaxy A71 i A51

Zatrzymajmy się na chwilę przy działaniu telefonów. Napędzają je inne procesory; w większym A71 zastosowano procesor Qualcomma, Snapdragon 730, w mniejszym A51 to jednostka Samsunga, Exynos 9611. Do pomocy mają odpowiednio 6 i 4 GB RAM (w Galaxy A51 5G będzie dodatkowe 2 GB, czyli w sumie 6 GB RAM). Oba zapewniają bardzo dobrą kulturę pracy, nieco lepsza będzie w A71, tam procesor jest po prostu wydajniejszy. Ale i A51 daje sobie doskonale radę ze wszystkimi codziennymi działaniami, nie ma irytujących spowolnień czy przycięć animacji. Bardziej wymagający miłośnicy mobilnej rozgrywki powinni jednak skierować swoje kroki w stronę większego modelu. Nikomu nie zabraknie miejsca na pliki, pamięci na dane mamy aż 128 GB, a do tego w obu urządzeniach jest możliwość zainstalowania karty pamięci, i to nie kosztem jednej z dwóch kart SIM, ale w osobnym slocie.

Na koniec oprogramowanie – w obu smartfonach prócz zestawu najpotrzebniejszych aplikacji Google (preinstalowanych i na bieżąco aktualizowanych) znajdziemy też popularne programy Microsoftu. OneDrive to domyślna chmura, do której przesyłane są pliki z Galaxy, do tego mamy Word, Excel czy Powerpoint. Jeśli zaś na swoim komputerze mamy zainstalowany Windows 10, możemy korzystać z rozwiązania Link to Windows, które pozwala na wysyłanie wiadomości, zarządzanie powiadomieniami, synchronizowanie zdjęć i klonowanie ekranu telefonu na komputerach PC, a nawet kopiowanie i wklejanie działające między smartfonem a komputerem.

W ten sposób, w dwóch urządzeniach ze średniej półki znajdziemy wszystko to, co do niedawna zarezerwowane było dla telefonów klasy premium. Doskonałe zdjęcia, fantastyczny ekran, świetne działanie, piękne wykonanie. Do tego dochodzi długi czas pracy na jednym ładowaniu, co w połączeniu z atrakcyjną ceną daje nam dwa bardzo atrakcyjne smartfony.  

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: