Telekomunikacja Polska wnioskuje o dopłatę

Newsy
Żródło: UKE
Opinie: 5

Telekomunikacji Polskiej złożyła wniosek do Urządu Komunikacji Elektronicznej o przyznanie dopłaty z tytułu świadczenia usługi powszechnej za 2007 r. w kwocie 219.189.611,75 zł.

W związku z wnioskiem Telekomunikacji Polskiej o przyznanie dopłaty w związku ze świadczeniem usługi powszechnej za rok 2007, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej prowadzi postępowanie mające na celu dokonanie weryfikacji, czy przedsiębiorca wyznaczony poniósł we wspomnianym okresie koszty, których uniknąłby gdyby nie miał obowiązku świadczenia usługi powszechnej i czy stanowią one uzasadnione obciążenie Spółki.

Od dnia 8 maja 2006 r. Telekomunikacja Polska jest przedsiębiorcą wyznaczonym przez Prezesa UKE do świadczenia usługi powszechnej na obszarze całego kraju (49 stref numeracyjnych). Zakres świadczonej usługi powszechnej obejmuje:
1) przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci w głównej lokalizacji abonenta z wyłączeniem sieci cyfrowej z integracją usług, zwanej "ISDN";
2) utrzymanie łącza abonenckiego z zakończeniem sieci, o którym mowa w pkt 1), w gotowości do świadczenia usług telekomunikacyjnych;
3) połączenia telefoniczne krajowe i międzynarodowe, w tym do sieci ruchomych, obejmujące także zapewnienie transmisji dla faksu oraz transmisji danych, w tym połączenia do sieci Internet;
4) udzielanie informacji o numerach telefonicznych oraz udostępnianie spisów abonentów;
5) świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych;
6) świadczenie usług telefonicznych za pomocą aparatów publicznych.

Zgodnie z art. 95 ustawy Prawo telekomunikacyjne przedsiębiorcy wyznaczonemu przysługuje dopłata do kosztów świadczenia usługi powszechnej, w przypadku ich nierentowności. Dopłatę ustala Prezes UKE w wysokości kosztu netto świadczenia usługi wchodzącej w skład usługi powszechnej i dotyczy tylko tych kosztów, których przedsiębiorca wyznaczony nie poniósłby, gdyby nie miał obowiązku świadczenia usługi powszechnej. Wysokość kosztu netto oblicza się w sposób określony w rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 15 grudnia 2005 r. w sprawie sposobu obliczania kosztu netto usługi wchodzącej w skład telekomunikacyjnej usługi powszechnej (Dz. U. z 2005 r. Nr 255, poz. 2141).

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    rybak pisze: 2008-08-14 13:08
    Krętacze. Jak chciałem linię telefoniczną na nowo wyznaczonej ulicy to odpowiedzieli, że się im nie opłaca.
    0
  • Users Avatars Mini
    ja pisze: 2008-08-14 23:59
    Widać, że gość który się wypowiedział przede mną nic nie wie a próbuje błyszczeć. Pots jest usługą powszechną i TP musi ją świadczyć, jeśli nie ma możliwości podpisuje się umowę 10-miesięczną w której to TP zobowiązuje się stworzyć warunki techniczne. Jeśli tego nie zrobią, to muszą klientowi zwracać koszt miesięcznego abonamentu. I to informacja jawna ( zapis regulaminu) widać, że gość chyba nawet łącza nie próbował założyć.
    0
  • Users Avatars Mini
    Druid pisze: 2008-08-16 22:01
    rybak powiedzieli ze im sie nie opłaca icie zbyli bo pewnie chciałeś po kablu. jakbyś chciał telefon tak po prostu to byś go miał tydzień póżniej. bo by ci go postawili na łączu radiowym. jako mnp czy nmp. nie pamiętam dokładnie. w ten sposób telefon w domu masz. ale kabla już nie.
    0
  • Users Avatars Mini
    rybak pisze: 2008-08-17 13:36
    @ja @Druid - wyjaśnię dokładnie. W starym mieszkaniu miałem Neo z LiveBoxem i umową na 2 lata. Nastąpiła przeprowadzka do domku przy nowej ulicy. 200m dalej ludzie mają telefony z TP (kablem bo są przy głównej ulicy), a mnie po 3 miesiącach sprawdzania poinformowano, że nie opłaca im się rozciągać kabla. Nie chodzi tylko o mnie ale i o 4 innych mieszkańców i 2 planowanych. Neta mam już z innego źródła...
    0
  • Users Avatars Mini
    rybak pisze: 2008-08-17 13:41
    @ja - jeszcze jedno. Co to dla mnie za interes czekać 10 mies. skoro mogę coś mieć z innego źródła od razu ? Ta umowa specjalnie jest tak skonstruowana, aby zniechęcać potencjalnych klientów.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: