Test Samsung Gear S2 classic

Recenzje
Opinie: 7
Samsung Gear S2 classic

Klasa zegarka S (skala „Mercedesa” A, B, C, E, S)

Skala ocen 1-6 (6 - celujący)

Wstęp

Inteligentne zegarki to temat wielu dyskusji i sporów. Część osób uważa, że są bardzo praktyczne. Inni krytykują krótki czas działania na baterii oraz są przeciwni uwiązaniu do powiadomień, jeszcze większego niż w przypadku smartfona, który i tak wydawał się przekraczać wszelkie granice. Pierwsze smartwatch'e były jak woda na młyn krytyków, bo ich rozmiar, funkcjonowanie i czas działania na baterii były daleki od ideału. We wrześniu Samsung zaprezentował Gear S2 i trzeba przyznać, że w jego przypadku krytycy mają już sporo mniej argumentów przeciw inteligentnym zegarkom. Przyjrzyjmy mu się uważniej.

 

Główne wady i zalety zegarka Samsung Gear S2 classic

Zalety

  • Świetna jakość wykonania
  • Rozmiar i waga zwykłego zegarka
  • Dopracowana ergonomia – dwa przyciski i pierścień wokół ekranu
  • Wyświetlacz jest okrągły, ma wąskie ramki
  • Jakość wyświetlacza na najwyższym poziomie
  • Wersja classic jest elegancka i kompatybilna ze zwykłymi paskami 20 mm
  • Optymalizacja systemu z najwyższej półki - wszystko działa super płynnie
  • Dobry czas działania na baterii sięgający nawet 3 dni
  • Bogaty zestaw czujników, w tym barometr i pulsometr
  • Możliwość odpisywania na wiele powiadomień prosto z zegarka
  • Wygodna w użyciu i niewielka, magnetyczna stacja dokująca
  • Sterowanie aplikacjami audio w telefonie działa również z aplikacjami do audiobooków czy podcastów, a nie tylko z domyślną aplikacją do MP3
  • Dwa zestawy pasków o różnej długości w pudełku
  • Możliwość przekazywania powiadomień po Bluetooth, jak i w sieci WiFi
  • Działa z dowolnym smartfonem z Androidem 4.4.4 lub nowszym i 1,5 GB RAM
  • Wybudzanie ekranu gestem znacznie szybsze niż u poprzednika – wygaszanie już nie irytuje

Wady

  • Brak wbudowanego głośnika uniemożliwia prowadzenie rozmów przez zegarek
  • Brak GPS i pełna zależność od telefonu ( wersja eSIM z GPS niedostępna w Europie)
  • Dyktowanie (konwersja mowy na tekst) nie działa w języku polskim
  • Brak monitorowania snu
  • 4 GB z czego 2 GB wolne to za mało na muzykę trzymaną tylko w zegarku
  • Tizen posiada mniej aplikacji firm trzecich niż Android Ware
  • Nie można inicjować konwersacji w niektórych aplikacjach z poziomu zegarka
  • Wymaga instalacji aż 3 aplikacji na telefonie - pierwszą instalujemy ręcznie, następne pobrane zostaną automatycznie

Zestaw - 5

W prostokątnym pudełku znajdują się dwa skórzane paski o różnych długościach, które pozwalają dopasować Gear S2 classic na każą rękę. Można również wziąć jedną część paska dłuższego, jedną z krótszego, uzyskując wymiar pośredni.

W zestawie znajduje się magnetyczna stacja dokująca, ładująca zegarek bezprzewodowo oraz tradycyjna ładowarka, taka jak w zestawie z telefonem, którą podłączamy do stacji dokującej. Jest więc wszystko, co jest potrzebne, aby zacząć korzystać z zegarka, bez konieczności poszukiwania dodatkowych akcesoriów.

Budowa – 6

Już na wstępie trzeba przyznać, że smartwatch Gear S2 classic się Samsungowi naprawdę udał. Inteligentny zegarek ma wygląd i wymiary prawdziwego, tradycyjnego zegarka analogowego. Nie jest ani specjalnie grubszy, ani cięższy. Ekran jest całkowicie okrągły, bez martwego pola u dołu, co nie zostało jednocześnie obkupione grubą ramką wokół wyświetlacza. Ta jest takiej grubości, jak koperta w analogowym zegarku. Słowem, nie ma rzeczy, która by do zegarkowej układanki nie pasowała, a to jest nie lada osiągnięciem. Niedawno nie było ani jednego smartwatch'a, który swoim wyglądem mógłby w pełni naśladować tradycyjny czasomierz.

Wszystko razem sprawia, że Samsung Gear S2 classic wygląda naprawdę rewelacyjnie, zwłaszcza w wersji klasycznej, gdzie mamy tradycyjny skórzany pasek szerokości 20 mm, którzy jest kompatybilny ze standardowymi paskami do zwykłych zegarków. Wreszcie smartwatch może być nie tylko gadżetem, ale również eleganckim elementem ubioru, jak to w zwyczaju mają analogowe czasomierze. Przy wymiarach 43,6 x 39,9 x 11,4 mm i wadze 43 gramów nie mamy uczucia noszenia wielkiej cebuli, która zahacza się o rękaw i ciąży na ręce.

Do obsługi zegarka służą dwa przyciski oraz pokrętło umieszczone dookoła wyświetlacza. Oba guziki znajdują się z prawej strony metalowej koperty. Górny to przycisk wstecz, dolny uruchamia ekran domowy z listą wszystkich zainstalowanych aplikacji. Przytrzymanie dolnego przycisku pozwala całkowicie wyłączyć zegarek lub przejść w tryb oszczędzania energii - wówczas pozostawione są tylko kluczowe funkcje i czarno-biały obraz.

Pokrętło służy zarówno do przewijania kolejnych ekranów, wyświetlanych treści, jak i przeglądania listy aplikacji. Każdy krok oznaczony jest wyczuwalnym kliknięciem, podobnie jak pierścień przysłony na obiektywie aparatu. Jest bardzo intuicyjny i wygodny sposób na korzystanie z zegarka, nie zasłaniając sobie jednocześnie ekranu. Aż dziwne, że pierwsze generacje smartwatch'y go nie posiadały, bo za czasów analogowych było to dość popularne rozwiązanie stosowane np. do ustawienia odliczania czasu od dowolnego miejsca. Obracanie z odczuwalnymi kliknięciami jest intuicyjne i powtarzalne w swoich efektach. Naszym zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż "korona" w Apple Watch.

Z tyłu metalowej koperty znajduje się czujnik tętna, przykryty szkłem. Pozwala on mierzyć tętno użytkownika bez konieczności poprawiania ułożenia zegarka czy dociskania go drugą ręką.

Zegarek nie posiada żadnych portów, w tym portu micro USB, gdyż ładowany jest bezprzewodowo. Z tego powodu producentowi udało się osiągnąć okrągły kształt i niewielki rozmiar, a także odporność na kurz i wodę w normie IP68. Musimy jednak pamiętać, że bez stacji dokującej go po prostu nie naładujemy. Całe szczęście jest ona niewielka, lekka, można ją zasilić dowolną ładowarką micro USB, a zegarek sam wskakuje na swoje miejsce dzięki wbudowanym magnesom. Nie trzeba przyczepiać żadnych klipsów, trafiając stykami w odpowiednie miejsce. Odkładamy zegarek i gotowe - ładuje się.

Podsumowując - pod względem wykonania bardzo ciężko cokolwiek Samsungowi Gear S2 classic zarzucić. Jest dokładnie taki, jakim zegarek być powinien. Jednocześnie to przemyślana i wygodna konstrukcja również jako urządzenie bardziej wszechstronne od zwykłego zegarka.

Wyświetlacz - 6

Ekran w Gear S2 ma przekątną, a w zasadzie średnicę, bo jest całkowicie okrągły, 1,2 cala. Rozdzielczość ekranu to 360 x 360 co zaowocowało gęstością pikseli na poziomie 302 PPI. To mniej więcej poziom ekranów Retina, a więc poszczególne piksele nie są już widoczne. Nie tak dawno był to ideał do którego dążyli producenci smartfonów, dziś ta bariera jest już dawno pokonana.

Kluczowe jest natomiast, że ekran został wykonany w technologii Super AMOLED, dzięki czemu ma głębokie czernie, nasycone kolory, doskonałe kąty widzenia, nawet gdy zerkamy na zegarek pod dużym kątem i zużywa energie tylko świecącymi pikselami, a nie całą swoja powierzchnią. W przypadku tego konkretnie zegarka jest on również bardzo jasny, dzięki czemu jego czytelność nie pozostawia nic do życzenia nawet w bardzo jasnym świetle słonecznym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ekran jest całkowicie okrągły, nie ma martwych stref pozbawionych pikseli, a jego ramki są wąskie, jak koperta w tradycyjnym zegarku. Ekran przykryty jest Corning Gorilla Glass 3, może być zarówno non stop włączony jak i uruchamiać się, gdy przekręcamy rękę w kierunku wzroku. Ten gest został znacznie udoskonalony i wyłącznie się wyświetlacza przestało nas irytować. Zegarek podświetla się błyskawicznie i niemal bezbłędnie.

Podobnie jak w przypadku wykonania, jest dokładnie tak, jak być powinno i ciężko znaleźć pole do usprawnień. Wyższa rozdzielczość nie przyniesie wymiernego efektu, bo będzie trudna do zauważenia. Przekątna wydaje się w sam raz. Jakość na najwyższym poziomie. Również reakcja na dotyk jest bez najmniejszego zarzutu.

Procesor/pamięć/parametry techniczne – 5-

Gear S2, bez względu na to czy jest to wersja classic, czy sport, został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Exynos 3250 taktowany zegarem 1 GHz wspomaganym przez 512 MB RAM oraz 4 GB na system i pliki użytkownika, z czego wolnej przestrzeni jest około 2 GB.

Inteligentnych zegarków nie można mierzyć miarą taką samą jak smartfony, zwłaszcza, że zegarek Samsunga nie działa na systemie stosowanym na telefonach na szeroką skalę. To zupełnie co innego i trzeba powiedzieć jedno - Gear S2 działa super płynnie. To zapewne pospołu zasługa specyfikacji jak i doskonałej optymalizacji. Tak czy owak, nawet gdy przewijamy listę ekranów za pomocą pokrętła, które potrafi robić to dużo szybciej, niż przeciągnie palcem po ekranie, nic się nie zacina.

Jeśli chodzi o pamięć to na aplikacje miejsca na pewno nie zabraknie. Zdjęć zegarkiem nie da się zrobić, a przeglądanie zdjęć na zegarku większego sensu raczej nie ma. Dlatego większość osób powinna być zadowolona z wbudowanych 4 GB. Ale gdyby ktoś chciał słuchać muzyki podczas biegania, korzystając ze słuchawek bluetooth i samego zegarka, bez telefonu, to już miejsca starczy zaledwie na kilka albumów. W takim wypadku byłoby jednak zdecydowanie lepiej, gdyby Samsung włożył chociaż 8 GB pamięci - przypominamy, że wolne miejsce to zaledwie 2 GB.

Zegarek posiada także szereg czujników:

  • Pulsometr mierzący tętno
  • Akcelerometr odpowiedzialny za rejestrowanie gestów
  • Czujnik natężenia światła regulujący jasność wyświetlacza
  • Żyroskop odpowiedzialny za rejestracje położenia
  • Barometr mierzący ciśnienie

Oprócz tego Gear S2 łączy się z siecią Wi-Fi 802.11 b/g/n, a także z telefonem za pomocą Bluetooth 4.1.

GPS występuje tylko w zegarku z eSIM, który z kolei nie jest dostępny w Europie, więc śmiało można powiedzieć, że z naszej perspektywy go po prostu nie ma. Tym bardziej, że nawet gdy sprowadzimy zegarek zza oceanu, nie przypiszemy na razie do eSIM żadnej karty, bo w Europie taka procedura jeszcze nie funkcjonuje u operatorów.

System i funkcje – 5

Smartwatch'e Samsunga różnią się od większości innych inteligentnych zegarków tym, że działają pod kontrolą innego systemu operacyjnego. Podczas gdy większość producentów korzysta z gotowego i oferowanego przez Google systemu Android Ware, czyli Androida modyfikowanego specjalnie pod kątem zegarków, Samsung korzysta z własnego systemu Tizen, który w tym przypadku został zmodyfikowany specjalnie z myślą o urządzeniach typu wearables. Takie podejście ma swoje plusy i minusy. Plusem jest pełna kontrola Samsunga nad funkcjami, dopasowanie systemu do sprzętu, podobnie jak robi to Apple. Dzięki temu optymalizacja wypada naprawdę bardzo dobrze. Minusem jest odcięcie się od platformy, która jest niewątpliwie standardem dla urządzeń noszonych, a więc i od aplikacji z jej myślą tworzonych. Trudno jednoznacznie rozsadzić co jest lepsze. Z jednej strony aplikacja, która nas akurat interesuje może być dostępna tylko na Android Ware, z drugiej wiele funkcji w Tizen wydaje się zrealizowana lepiej, nawet gdy mówimy o zupełnych podstawach.

       

Aby w ogóle uruchomić zegarek, trzeba na smartfonie zainstalować aplikację Gear, ale w procesie pierwszej konfiguracji doinstalowane zostaną jeszcze dwie dodatkowe aplikacje oraz trzeba będzie zalogować się na konto Samsunga. Po raz pierwszy zegarek Samsunga nie ogranicza kompatybilności do telefonów tego samego producenta. Podstawowym wymaganiem jest, żeby smartfon działał pod kontrolą Androida 4.4.4 lub nowszej oraz aby posiadał przynajmniej 1,5 GB RAM. Nie na wszystkich telefonach spełniających te wymagania da się zainstalować aplikację Gear, na niektórych będzie ona zgłaszała niezgodność z telefonem. W większości przypadków można to obejść pobierając aplikację Gear w formie pliku .APK i instalując ją ręcznie, odblokowując w ustawieniach nieznane źródła. Warto podkreślić, że przy pierwszym uruchomieniu Gear S2 classic nie będzie wyświetlał nawet godziny, dopóki nie sparujemy go z telefonem i aplikacją Gear.

Zdecydowana większość funkcji zegarka działa identycznie na niesamsungowych telefonach. Kluczowe różnice, to brak możliwości korzystania z Samsung Pay, który jeszcze nie jest dostępny w Polsce, brak płatnych aplikacji w sklepie z aplikacjami na zegarek oraz brak wsparcia dla przeglądania skrzynki e-mail – powiadomienia e-mail działają tak samo.

Domyślnym sposobem łączenia zegarka z telefonem jest Bluetooth - wówczas zegarek najdłużej działa na baterii i ma dostęp do wszystkich funkcji. Wszystkie funkcje zostają również zachowane, gdy zegarek jest połączony z tą samą siecią WiFi co telefon, nawet gdy Bluetooth jest poza zasięgiem. Możliwe jest również korzystanie z zegarka, gdy ten znajduje się w innej sieci niż telefon, ale wówczas część funkcji będzie ograniczona. W tym miejscu warto przypomnieć, że poprzednik, czyli Gear S, miał gniazdo na kartę SIM i był całkowicie samowystarczalny, można było otrzymywać powiadomienia, a nawet dzwonić, również wówczas, gdy telefon był w ogóle wyłączony. Nie jest to możliwe w przypadku Gear S2, który nie posiada głośnika i nie pozwala na prowadzenie rozmów bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Za to Gear S2 jest nieporównywalnie mniejszy, okrągły i faktycznie wygląda wreszcie jak zegarek. Kwestia priorytetów.

     

Główny ekran, to oczywiście cyferblat zegara, który możemy wybrać z pośród przynajmniej kilkunastu domyślnych propozycji. Do wyboru są zarówno wersje naśladujące zegarki analogowe, które szczególnie pasują do designu wersji classic Gear S2, jak i zegarki cyfrowe. Wiele motywów da się szczegółowo dostosować do potrzeb użytkownika. Można niezależnie dobrać wygląd wskazówek, tła tarczy oraz dodatkowe informacje jakie mają być wyświetlane, np. licznik kroków, poziom naładowania baterii, czy datę.

Powiadomienia

Ekran na lewo od głównego to powiadomienia, które są zawsze pod ręką. Podczas pierwszego uruchomienia użytkownik może zdecydować z których aplikacji chce otrzymywać powiadomienia, tak aby dotyczyły tego co naprawdę istotne. Dla osób, które zwykle mają wyciszony dzwonek, powiadomienia przychodzące na niewielki, wygodny zegarek będący zawsze na ręku, mogą okazać się bardzo wygodne. Nie sposób przegapić przychodzącego połączenia czy wiadomości, nawet, gdy telefon został na biurku, a użytkownik przeszedł do innego pokoju. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie da się rozmawiać bezpośrednio przez zegarek, ale zwykle można zareagować i odpowiedzieć na powiadomienie. Dla przykładu, w aplikacji Facebook Messenger można odpowiedzieć kciukiem, wybrać jedną z predefiniowanych odpowiedzi, wprowadzonych automatycznie lub ustawionych przez użytkownika w aplikacji w telefonie, a także skorzystać z emotikon. Jest nawet możliwość skorzystania z klawiatury, która ma format numerycznej, rozpisanej na kole, a słowa wprowadzone są za pomocą dobrze znanego słownika T9. Nie jest to wygodne w przypadku pisania dłuższych wiadomości, ale w wielu sytuacjach może wystarczyć. Wymaga tylko dostania się do klawiatury, co wymaga kilku dodatkowych kliknięć. Teoretycznie istnieje też możliwość dyktowania wiadomości, ale S Voice wbudowany w Tizen nie obsługuje języka polskiego. Wiadomości SMS możemy tworzyć swobodnie, gdy mamy ochotę, w przypadku Messengera możemy tylko odpisać na powiadomienie. Gdy to zrobimy, musimy poczekać na odpowiedź naszego rozmówcy i wówczas coś dopisać, bo nie można zainicjować pisania wiadomości w tej aplikacji. Odpisać z zegarka można jeszcze na e-maila, ale również nie można zainicjować pisania nowej wiadomości, zanim nie dostaniemy powiadomienia o nowym mailu.

         

Widżety i aplikacje

Ponad ekranem głównym znajduje się odpowiednik rozwijanej górnej belki z telefonu. Tu znajdziemy informacje o połączeniu z telefonem, o stanie naładowania baterii, możemy wyregulować jasność, zablokować tymczasowo powiadomienia i bezpośrednio przejść do sterowania odtwarzaczem muzycznym.

Na prawo od głównego ekranu znajduje się ekran z czterema skrótami, do listy wszystkich aplikacji, ulubionych kontaktów, bezużytecznego w Polsce S Voice oraz do ustawień. Zaraz za nim znajdziemy widżety z aplikacji. Domyślnie są to:

  • Licznik kroków - po dotknięciu pozwoli przejrzeć historię aktywności
  • Wydarzenia zaplanowane w kalendarzu - domyślnie wyświetla wydarzenia na dany dzień, po dotknięciu można zobaczy kolejne
  • Pogoda – ikona plus temperatura maksymalna i minimalna, po dotknięciu można zobaczyć prognozę godzinową oraz na kolejne dni tygodnia
  • Sterowanie odtwarzaczem muzycznym – pozwala zmieniać piosenki, pauzować i wznawiać, a także zmieniać głośność. Widać też tytuł utworu. Działa z aplikacjami innymi niż muzyczne, np. z podcastami i audiobookami.
  • Pomiar tętna - wyświetla ostatnią wartość i czas od ostatniego pomiaru, po dotknięciu rozpoczyna nowy pomiar
  • Podsumowanie aktywności z podziałem na intensywną, średnią i odpoczynek z oznaczeniami na skali 24 godzinnej. Po dotknięciu rozpoczyna trening i umożliwia podejrzenie realizacji celów, w tym ilości wypitej wody oraz kofeiny.
  • Alarm – pozwala ustawić alarm na zegarku, dodając nowy, jeśli żaden nie jest ustawiony
  • Dodaj widżet - dodaje nowy widżet, który można wybrać z listy. Może to być zegar światowy, nagłówki wiadomości, skrót do zliczania szklanek wody i kofeiny, skrót rozpoczynający trening, kalendarz z widokiem całego miesiąca. Nowe widżety mogą pojawić się z instalacją kolejnych aplikacji.

         

Oprócz widżetów jest też lista wszystkich aplikacji do której można przejść albo z widżetu sąsiadującego z ekranem głównym, albo korzystając z dolnego przycisku na obudowie. Są to kolejno:

  • Ostatnie aplikacje - możliwość przejrzenia listy ostatnio uruchamianych aplikacji
  • Telefon - umożliwia przeglądanie historii połączeń, wprowadzenie numeru bądź skorzystanie z ulubionych kontaktów, jednak po zainicjowaniu połączenia trzeba sięgnąć po telefon
  • S Helath – aplikacja fitness
  • Nike+ Running – aplikacja dedykowania biegaczom, z odtwarzaczem muzyki i pomiarem tętna
  • Ustawienia
  • Harmonogram - przeglądanie kalendarza
  • S Voice – rozpoznawanie mowy bez obsługi języka polskiego
  • Pogoda
  • Alarm
  • Minutnik
  • Stoper
  • Bloomberg – informacje ze świata finansów
  • CNN – informacje ze świata
  • Odtwarzacz muzyczny – pozwala odtwarzacz muzykę z zestawem słuchawkowym na Bluetooth, bądź sterować odtwarzaczami muzycznymi w telefonie, w tym również niestandardowymi np. do podcastów czy audiobooków.
  • Galeria – pozwala przeglądać obrazy na zegarku
  • Znajomy – lista ulubionych kontaktów
  • Znajdź telefon
  • Mapy - umożliwia przeglądanie map w okolicy. Do nawigacji potrzebna jest dodatkowa aplikacja oraz połączenie Bluetooth z telefonem (zegarek nie ma GPS)
  • Notatka głosowa - dyktafon automatycznie synchronizujący pliki z telefonem
  • ESPN – informacje ze świata sportu
  • Skrót wiadomości Flipboard
  • Zegar światowy

Instalacja kolejnych aplikacji możliwa jest z poziomu aplikacji na smartfonie, nie z samego zegarka. Można na przykład zainstalować aplikację YouTube, a wideo przewijać pierścieniem zegarka.

   

Podsumowując, funkcje zegarka są rozbudowane i dobrze zrealizowane. W zasadzie boli jedynie brak śledzenia snu oraz brak możliwości zainicjowania konwersacji bez wcześniejszego powiadomienia z aplikacji. Z drugiej strony, kto faktycznie chciałby czatować z zegarka, zamiast z telefonu? Kwestią otwartą jest czy potrzeby użytkownika lepiej zaspokoi Tizen czy Android Ware. Jeśli będzie on korzystał głównie z funkcji wbudowanych, Tizen może okazać się lepszym wyborem, jeśli priorytetem będą dodatkowe aplikacje, również bardziej egzotyczne, Android Ware może okazać się lepszym kandydatem.

Bateria – 5-

Bateria to pięta achillesowa wszystkich smartwatch'y. Wynika to z połączenia niewielkich rozmiarów, uniemożliwiających włożenie dużej baterii, z wyświetlaczem, wydajnymi (jak na zegarek) podzespołami oraz nieustannym połączeniem ze smartfonem lub internetem. Pierwsze generacje inteligentnych zegarków często nie były w stanie wytrzymać do końca dnia. Tutaj również Samsung Gear S2 classic pozytywnie zaskakuje. Mimo wyjątkowo niedużych rozmiarów, korzystanie z zegarka jest zaskakująco komfortowe według smartfonowych standardów. Zegarek w większości przypadków wytrzymuje co najmniej dwa dni, bez ograniczania jasności, powiadomień itp. Nawet trzeci dzień nie będzie czymś rzadkim, choć nie musi też być regułą. Gdy zegarek nie jest sparowany ze smartfonem, może działać nawet tydzień w trybie czuwania. Tak nikt go nie będzie używał, ale to pokazuje jak dopracowany jest tryb oszczędzania energii. Jeśli dodać do tego wygodną stację dokującą, na której wystarczy położyć Gear S2, to okazuje się, że korzystanie z tego smartwatch'a może być przyjemne i niestresujące. Bateria o pojemności 250 mAh okazuje się wystarczająca. Oczywiście o porównaniu ze zwykłym zegarkiem nadal nie może być mowy, ale tego nikt się raczej nie spodziewał. Korzystanie z WiFi lub wyłączenie wygaszania ekranu skróci czas działania, ale na pewno nie poniżej jednego pełnego dnia.

Podsumowanie

Samsung Gear S2 classic to zegarek zaskakująco udany. Producent zdołał połączyć wiele cech, które osobno nie są niczym szczególnym, ale razem tworzą coś więcej, bowiem żadnemu innemu producentowi nie udało się stworzyć takiego urządzenia. Kluczowe są tu rozmiary nie odbiegające od zwykłego zegarka analogowego, połączone z dobrym czasem działania na baterii, komfortem obsługi za pomocą pierścienia oraz świetnym, okrągłym wyświetlaczem. Wszystko razem sprawia, że Gear S2 classic świetnie wygląda na ręku i przyjemnie się z niego korzysta – po raz pierwszy również z telefonami innych producentów. Można śmiało powiedzieć, że to już dojrzały produkt i kolejny model raczej nie przyniesie żadnych rewolucyjnych zmian, na które warto zaczekać.

Jednocześnie nie można zapomnieć, że smartwatch nie jest w żadnej mierze tak niezbędny jak smartfon, a Samsung Gear S2 classic kosztuje obecnie 1599 zł, czyli tyle co bardzo przyzwoity smartfon posiadający znacznie więcej zastosowań. Jest to przede wszystkim sprzęt dla tych, których na to stać i bez wysiłku są w stanie zakupić zarówno dobry telefon, jak i zegarek za niemal drugie tyle. Jeśli jednak zdecydują się na zakup, powinni być naprawdę usatysfakcjonowani.

Dla kogo jest Samsung Gear S2 classic?

  • Dla ceniących elegancję
  • Dla ceniących wyśmienita ergonomię
  • Dla osób potrzebujących niezawodnych powiadomień, również podczas spotkań (dyskrecja)
  • Dla osób, które stać na drogi, niekoniecznie niezbędny sprzęt
  • Dla posiadaczy telefonów z Androidem 4.4.4 lub nowszym z przynajmniej 1,5 GB RAM

Dla kogo nie jest Samsung Gear S2 classic?

  • Nie dla sportowców pełną gębą (brak GPS i ciągłego pomiaru pulsu)
  • Nie dla osób chcących monitorować sen
  • Nie dla właścicieli słabszych smartfonów ze starym Androidem i mała ilością pamięci RAM
  • Nie dla oszczędnych, preferujących racjonalne wydatki
  • Nie dla osób pragnących zegarka umożliwiającego rozmowy i powiadomienia niezależnie od telefonu

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    Michał pisze: 2015-11-27 21:14
    A jaki zegarek / opaska mierzy puls w sposob ciagly i monitoruje sen ?
    0
  • Users Avatars Mini
    Stanisław pisze: 2015-11-28 02:11
    idziemy w dobrą stronę, może następna generacja będzie już warta wydania na taki gadżet 1500zł
    0
  • Users Avatars Mini
    Mi pisze: 2015-11-28 04:48
    Nie ma endomondo ani runtastica :(
    0
  • Users Avatars Mini
    Nasr78 pisze: 2015-11-29 22:13
    Dlaczego kwadratowe niebieskie pudełko? Ja mam okrągłe i czarne.
    0
  • Users Avatars Mini
    X pisze: 2015-11-30 15:43
    Android Ware a nie Wear?
    0
  • Users Avatars Mini
    vorgen pisze: 2015-12-01 14:51
    Czas działania 3 dni to raczej wada niż zaleta. Mój nienajnowszy już smartphone OnePlus One ma czas działania 5 dni to zegarek ma mieć krótszy?! Garmin ma zegarki, które mają GPS, są wodoodporne i mogą działać ponad miesiąc w trybie zegarka, mają powiadomienia ze smartphone'a. A te smartwatche bez smartphona już nie są smart.
    0
  • Users Avatars Mini
    Ambasador marki Samsung pisze: 2016-02-25 15:44
    Samsung Gear S2 classic to bardzo stylowy i elegancki zegarek. Jego dużą zaletą jest możliwość indywidualnej personalizacji tarczy. Wszystko według naszych upodobań. Funkcje takie jak S Health czyli podgląd swojej codziennej aktywności, pracy serca oraz spożycia wody i kawy sprawia, że Gear S2 classic dba o twoje zdrowie i kondycję fizyczną.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: