Trzecia Wielka Gala S-Kadry sieci Era

Newsy
Żródło: Era
Opinie: 32

Po raz trzeci Polska Telefonia Cyfrowa zorganizowała finał wyboru najlepszych pracowników firmy. 24 kwietnia podczas Wielkiej Gali w warszawskim klubie Tango przedstawiono finalistów i laureatów wybranych w czasie trwających trzy miesiące eliminacji. Zwycięzcy otrzymali honorowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody (m.in. telefony firmy Siemens oraz atrakcyjne wycieczki).
W tym roku do Komisji Konkursowej wpłynęło 1.400 zgłoszeń. Debatom pomiędzy Finalistami towarzyszyło, dzięki bezpośredniej transmisji internetowej prawie 100 osób. Nowością w tym roku była możliwość dyskutowania z Finalistami konkursu na wewnętrznych stronach intranetowych.
Po raz kolejny spośród 20 Finalistów S-Kadra wyłoniła 4 laureatów w czterech kategoriach, określających najważniejsze cechy dobrych pracowników: Lider, Współpracownik, Innowator oraz Przyjaciel Klienta.

W kategorii Lider zwycięzcą została Joanna Gasek

 • w PTC od lutego 1997

 • jest kierownikiem zespołu Hotline w Biura Obsługi Abonenta (BOA) (zaczynała jako młodszy konsultant), kieruje również zespołem obsługującym pisma do BOA przychodzące faksem od klientów;

Joanna Gasek

Finaliści kategorii Lider

W kategorii Innowator: Marcin Dudek

 • Starszy Specjalista ds. Projektów w BOA

 • związany z PTC od grudnia 1997 roku

 • zajmuje się przygotowaniem i obsługą aplikacji wspomagających obsługę klienta w Biurze Obsługi Abonenta

Marcin Dudek

Finaliści kategorii Innowator

W kategorii Współpracownik: Jan Popek

 • Biuro Regionalne Katowice

 • w PTC od stycznia 1999, związany z PTC od marca 1998

 • specjalista w pionie eksploatacji sieci, głównie dba o utrzymanie najwyższej jakości nowych elementów sieci GSM, jest jednocześnie pełnomocnikiem ISO ds. jakości dla regionu katowickiego

Jan Popek

Finaliści kategorii Współpracownik

W kategorii Przyjaciel Klienta: Anna Drożyńska 

 • w PTC od stycznia 2000 roku, związana z firmą od lutego 1999,

 • st.specjalista ds. personalnych, zajmuje się sprawami związanymi z obsługą medyczną pracowników oraz załatwia formalności związane z praca w Polsce zagranicznym pracownikom PTC

Anna Drożyńska 

Finalistki kategorii Przyjaciel Klienta

Prowadząca Galę Magda Mołek

Koncert zespółu Blue Cafe

HISTORIA KONKURSU

Pomysł stworzenia ogólnofirmowego konkursu, w którym zostają wyróżnieni najlepsi pracownicy PTC Sp. z o.o., narodził się w roku 1997. Na początku roku 1998 po raz pierwszy została wybrana grupa osób, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju firmy. Kandydatów zgłaszali wszyscy pracownicy wypełniając specjalny formularz. Zwycięzcy zostali wyróżnieni członkostwem w elitarnym President's Club. Był to pierwowzór S-Kadry.

Wraz z rozwojem firmy dotychczasowa formuła okazała się niewystarczająca. Swój obecny kształt S-Kadra zyskała w roku 2000. Opracowano wtedy zasady i szczegółowy regulamin konkursu. Zgodnie z regulaminem do eliminacji mogą być zgłaszane osoby, które pracują w Erze od co najmniej jednego roku.

SCHEMAT ORGANIZACJI KONKURSU:

Styczeń

Zgłaszanie kandydatów z wykorzystaniem sieci intranetowej. Każdy pracownik może nominować innego pracownika, uzasadniając swój wybór w każdej z czterech kategorii: Lider, Współpracownik, Innowator i Przyjaciel Klienta. Można nominować maksymalnie 3 kandydatów w jednej kategorii. Nie można zgłosić samego siebie oraz organizatorów i członków Komisji Konkursowej

Najważniejsze cechy kandydatów ocenia się w zależności od kategorii, w jakiej startuje dana osoba np.:

LIDER
- inspiruje i motywuje zespół do wydajniejszej pracy
- stawia ambitne wyzwania, przekształca cele w zadania

WSPÓŁPRACOWNIK
- dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem
- rozumie potrzeby innych

INNOWATOR
- jest kreatywny i odkrywczy
- poszukuje nowych metod realizacji celów

PRZYJACIEL KLIENTA
- poszukuje nowych sposobów spełniania oczekiwań klientów
- dba o satysfakcje swoich klientów

Luty

Komisja Konkursowa ujawnia nazwiska 20 najczęściej zgłaszanych finalistów, których kandydatury są odpowiednio umotywowane.

Marzec

Komisja Konkursowa (wyłoniona spośród przedstawicieli wszystkich pionów i regionów PTC) zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z przełożonymi, współpracownikami i klientami wewnętrznymi finalistów oraz z samym finalistą. Zarówno same wywiady, jak i cała praca Komisji Konkursowej, opisana jest bardzo szczegółowymi zasadami. Narzędzia i forma pracy Komisji muszą ograniczać do minimum subiektywizm w wyborze. Na koniec odbywają się publiczne debaty pomiędzy finalistami, które dają im szansę zaprezentowania się przed samą Komisją oraz przez całą firmą.

Kwiecień

Ogłoszenie nazwisk 4 laureatów podczas Wielkiej Gali, rozdanie nagród finalistom i laureatom.

Opinie:

Opinie archiwalne (32):

Komentuj

Komentarze / 32

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Mattle pisze: 2003-04-26 12:56
  qrde...niech lepiej obniza ceny za polaczenia, a nie imprezuja!
  0
 • Users Avatars Mini
  jacze pisze: 2003-04-26 13:00
  PRL górą;) za dawnych lat tez dawali nagrody , piekny zwyczaj :-) Pozdrawiam wszystkich pracowników BOA;) ps. NIE TYLKO TYCH CO DOSTAJA WIELKIE NAGRODY!
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-04-26 13:23
  oj ta era ostatnio zeczywiscie imperzuje, oby jej to wyszlo na dobre...;)
  0
 • Users Avatars Mini
  miba pisze: 2003-04-26 14:20
  Ależ ważny news dla rozwoju GSM w Polsce! Gratuluję tematów.
  0
 • Users Avatars Mini
  Grzegorz Z. pisze: 2003-04-26 15:42
  Już kopiuję tego newsa hehehehe **** a poważnie mówiąc, kolejny przykład tego jak kapitalizm czerpie z dorobku socjalizmu. Powinni zdjęcia najlepszych wywiesić na szybach salonów firmowych, podając oczywiście ile procent normy każdy z nich wyrobił :)
  0
 • Users Avatars Mini
  bach pisze: 2003-04-26 17:16
  brawo grzesiu...ujete profesjonalnie...prawdziwie i w moim stylu...takie aranzowane spotkania maja w sobie wiecej falszu i skrytej obludy podszytej typowo amerykanskim usmieszkiem niby to zachwytu i podzieki a tak naprawde nieserdecznosci i zawisci....ze lepiej nie mowic......i te hipokratyczne hasla: PRZYJACIEL KLIENTA np. zenujace !
  0
 • Users Avatars Mini
  pszczesniak pisze: 2003-04-26 19:05
  I kto za to zaplaci??? Oczywiscie my szarzy, biedni abonenci. :-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Mc ™ pisze: 2003-04-26 19:16
  Era jako pierwszy i jedyny operator wprowadza \"majową promocję\" już w kwietniu! Co za operator, co za promocja!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  maciejm pisze: 2003-04-26 19:57
  Partia liczy na Was. BOA-towarzysze, Przyjaciele Klienta.
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2003-04-27 01:54
  Powiedzmy sobie szczerze: wszyscy gdzieś pracujemy i chcemy coś osiągnąć, może nie warto na wszystkich bluzgać i oczerniać ich. Każda firma ma pewien rodzaj nagradzania pracowników, Era postanowiła w ten sposób. Pablos_: I tak płacimy za wszystko więc przynajmniej te nagrody mnie nie ruszają. Mattle: Nagrody nie są PRL-owskim wynalazkiem. Zerknij na zasady działania wielkich zachodnich koncernów, integracyjne wyjazdy, konkursy, Nagrody, premie itd. Wolę już tego newsa niż o nowym numerze MobailInternet.
  0
 • Users Avatars Mini
  sim pisze: 2003-04-27 02:32
  no tak... era chyba calkiem ocipiala!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  yan pisze: 2003-04-27 02:46
  zgadzam sie z tajemniczym numerkiem 196906 w 100 %. Lepsze takie newsy niz kolejny temat o nowym numerze jakiegos pisma. Poza tym kazda firma powinna w jakis sposob motywowac swoich pracownikow. Jestem tylko ciekawy co powiedzieli zwyciezcy, a co Ci przegrani.
  0
 • Users Avatars Mini
  Konto usunięte pisze: 2003-04-27 03:02
  bardzo imponujące.nie mają na co kasy wydawać ci z ery....imprezki sobie kreują
  0
 • Users Avatars Mini
  kaosone pisze: 2003-04-27 03:21
  czy zazdrosc was zzera ze nie jestescie na ich miejscu-na topie w topowej polskiej firmie? takie konkursy sa organizowane we wszystkich dobrych firmach na swiecie-era podaza ich sladem chcac motywowac pracownikow wszystkich szczebli do pracy dla dobra Klientow, ich wlasnego i ich firmy- to jest super. Pozdrawiam finalistow S-Kadry!
  0
 • Users Avatars Mini
  miba pisze: 2003-04-27 03:56
  Nikogo zazdorść nie zżera! Ale czy to jest wiadomość warta wpisywania na ogólnodostępnym serwisie inetowym? To chyb atylko interesuje samych pt pracowników PTC. Bardzo ważne są nagrody ale rozpisywanie się o nich. Zawsze można nie czytać.... ale skoro odwiedzam tę strone to chcę poznać nowiny dot technologii gsm a to że pani x najlepiej pracuje dla PTC to mni enie interesuje bo i co mi po tym?
  0
 • Users Avatars Mini
  Norb pisze: 2003-04-27 04:05
  Uwarzam, że dlaczego mieliby nie wyróżniać najlepszych pracowników? Co w tym złego, myślę, że jako jeden z wielu systemów motywacyjnych taki program jak posiada PTC jest dobry i motywujący.Mi tylko obiecywali suystem motywacyjny na rozmowach kwalifikacyjnych a od momentu zatrudnienia ściemniają i przesuwają termin wprowadzenia systemu już od 2 lat. Więc dobrze wiedzić, że w PTC funkcjonuje system motywujący pracowników, w końcu Ci co wygrali zostali wybrani przez całą firmę a pracuje tam sporo ludzi. A co do przedmówców to zprzyłaczam się do 196906 Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2003-04-27 04:32
  miba: jak widzisz są ludzie którym nie przeszkadza ten news a to że Ty czegoś oczekujesz nie oznacza że my wszyscy musimy się dostosować. Porównując tego newsa do nowego numeru jakiegoś czasopisma nie twierdziłem iż takich nie powinno być, może komuś się to podoba. Człowieku wyluzuj, nie skazuj nas na czytanie tylko tego czego Ty oczekujesz:))
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2003-04-27 04:39
  krissj10: "zgadzam się z Tobą" najlepiej gdyby wszyscy pracownicy i to nie tylko Ery nie dostawali nagród, premii, mało poszedłbym dalej wypłaty powinni oddawać nam co miesiąc w salonach. Pewnie wtedy komuś się nie spodoba że misi chodzić do salonu po kasę. ehh
  0
 • Users Avatars Mini
  Deedee pisze: 2003-04-27 13:46
  196906: Po czesci masz racje, ale nie zmienia to moim zdaniem jednego - ostentacyjne obnoszenie sie z takimi nagrodami i robienie hucznych imprez w sytuacji gdy dominuje recesja i wiekszosci ludzi w tym kraju ma klopoty z utrzymaniem sie do nastepnego miesiaca, jest po prostu prostackie i niesmaczne. Tyle, ze w przypadku Ery lekcewazacy stosunek do swoich klientow raczej mnie nie dziwi, przez ponad 5 lat doswiadczalem go jako abonent i w koncu majac dosyc przeszedlem do konkurencji...
  0
 • Users Avatars Mini
  marek995 pisze: 2003-04-27 13:55
  Szkoda że nas tam nie zaprosili.
  0
 • Users Avatars Mini
  196906 pisze: 2003-04-27 14:01
  Deedee: Jak uważasz tak masz, Twoje zdanie. Co do zmiany sieci to jest dobre przysłowie \"wszędzie dobrze gdzie nas nie ma\" Abonentem Ery jestem od pierwszych dni ich działania i nie mam z nimi problemu. Były momenty kiedy miałem również aktywację w Idei i Plusie (praca) niestety tam gdzie udaję się na wypoczynek+pracę w lato tylko Era działa DO DZIŚ, ale jest to stary jak telefonia temat nie do wyczerpania. Nie nawidzę tylko ludzi którzy twierdzą że jego sieć jest naj, a wszystkie inne to złodzieje. Czasami cały wizerunek firmy psują niedouczeni pracownicy i firma za to płaci, z tego właśnie powodu ważam iż takie imprezy powinny się odbywać. WOLĘ JUŻ TO NIŻ TRANSMISJE Z ZEBRANIA IDEI NA ŻYWO W NECIE GDZIE OPYCHAJĄ SIĘ CIASTKAMI I PIJĄ PŁYNY NIEWIADAMEGO POCHODZENIA NA NASZYCH OCZACH!!! Jeszcze o coś Cię zapytam: czy z tego powodu że jest trudno w Polsce powinno się również pozamykać dyskoteki? a może giełdę? wszak ludzi mogą denerwować codzienne wyniki GPW.
  0
 • Users Avatars Mini
  pvpiotr pisze: 2003-04-27 15:00
  OK KONKURS
  0
 • Users Avatars Mini
  no pisze: 2003-04-27 16:52
  mam nadzieje ze pracownicy ery dobrze sie bawili!! To bardzo mile ze pracodawca docenia ich wycilek i nagradza za rezultaty.... Ja tez niedlugo mam zamiar swietnie sie bawic na corocznym pikniku dla przcowników IDEI. pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  PJ pisze: 2003-04-27 21:28
  Każda firma (dobrze zarządzana) dba o swoich pracowników i ich zadowolenie. Przyznawanie takich nagród podnosi poziom usług, a więc też zadowolenie klientów. Jestem za
  0
 • Users Avatars Mini
  PJ pisze: 2003-04-27 21:33
  WoofeR: Pieniądze pieniędzmi, ale pamiętaj że zadowolony pracownik to także wydajniejszy pracownik. A wiadomo że większa wydajność to niższy koszt pracy, więc także plus dla abonentów.
  0
 • Users Avatars Mini
  bogdan1979 pisze: 2003-04-27 23:19
  JA troche nie na temat - Wie ktoś może co to za sieć - 638 ... ... - spod takiego nr dostałem smsa?!
  0
 • Users Avatars Mini
  szymon_ pisze: 2003-04-28 10:08
  bogdan1979 a jaki byl kierunkowy??bo chyba polska siec to nie jest moze z zagranicy??
  0
 • Users Avatars Mini
  bogdan1979 pisze: 2003-04-28 20:20
  Zgadza się z zagranicy..... Teraz już wiem,sprawdziłem
  0
 • Users Avatars Mini
  Tyski Boss pisze: 2003-04-29 22:00
  Gratulacje dla wszytskich laureatow:P:P
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-05-05 00:31
  Gratuluje zwyciescom i zycze dalszych sukcesow!A tak na marginesie to spotkalbym sie z prowadzaca!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-05-05 00:35
  Bogdan**** to albo Era TakTak alebo jakas zagramaniczna!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-05-05 00:37
  krissj10 nie tylko Era kazda siec robi takie impry a pozniej Ci pracownicy dostaja nagreody za pieniadze abonentow!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: