UKE w odpowiedzi na pytanie serwisu rpkom.pl poinformował poinformował, że spółki Net Net i T-Mobile również złożyły wnioski o unieważnienie aukcji na częstotliwości LTE. Wniosek taki złożył także Polkomtel.
Dodatkowo wnioski zgłosili NetNet i T-Mobile – przekazał rpkom.pl Zdzisław Wójcik, z biura prasowego UKE. - Podstawę prawną stanowi Prawo telekomunikacyjne art. 118d. Natomiast jeśli chodzi o przyczynę składania przez podmiot wniosku to ta informacja jest dostępna dla stron postępowania – dodał.
Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu, odmówił odpowiedzi na pytania o przyczyny wniosku Polkomtela. Naruszone zostały nasze prawa i chciałbym poprzestać na tym komentarzu – powiedział rpkom.pl Gillner-Gorywoda.
Aktualizacja:
Informacja o złożeniu przez T-Mobile Polska wniosku o unieważnienie aukcji:
„Jesteśmy przygotowani finansowo i technologicznie do wywiązania się ze wszystkich zobowiązań wynikających z aukcji i zapewnienia praktycznie w całym kraju zasięgu LTE w 2016 roku. Jednak od samego początku, podobnie, jaki inne podmioty i eksperci rynkowi, zgłaszaliśmy liczne uwagi i poważne zastrzeżenia do konstrukcji i finalnego zakończenia aukcji. Zaproponowane rozwiązanie nie tylko wprowadziło dużą przypadkowość do wyników aukcji, ale również uszczupliło o setki milionów złotych przychody budżetu państwa. Trudno zrozumieć i zgodzić się z mechanizmem, który nie pozwala wygrać jednego z pięciu bloków pasma 800 MHz ofercie drugiej co do wartości w całej aukcji. Jest to sprzeczne nie tylko ze zdrowym rozsądkiem i logiką biznesu, ale również z podstawową zasadą aukcji. Samo zakończenie aukcji nie przesądza jeszcze o wywiązaniu się ze wszystkich zobowiązań innych uczestniczących w niej podmiotów i losów przyznanego im pasma. Dlatego, mając na uwadze powyższe względny zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku o unieważnienie aukcji.”