Vodafone ma małe szanse na Plusa

Newsy
Żródło: Gazeta Prawna
Opinie: 9

"Uważam, że udziały w Polkomtelu to cenne aktywa zarówno dla KGHM, jak i PGE. Jeśli Orlen chce zbyć swoją część, to pozostali polscy akcjonariusze, szczególnie KGHM i PGE, będą zainteresowani odkupieniem tego pakietu. Takie sygnały otrzymywałem od obu firm. W tej sprawie musi się też wypowiedzieć nowa rada nadzorcza Orlenu. Jednak ostateczne decyzje należą do spółek" - powiedział Gazecie Prawnej Aleksander Grad, minister skarbu państwa.

"Jeśli chodzi na przykład o KGHM, to dobrze, by spółka miała takie aktywa w portfelu. Jest to realizacja strategii dywersyfikacji źródeł przychodów koncernu. Ostatecznie sprawa się rozstrzygnie w gronie akcjonariuszy z chwilą, gdy rozstrzygnie się też kwestia arbitrażu, w którym uczestniczy Vodafone" - dodał minister skarbu państwa.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    wlo pisze: 2008-02-28 10:29
    No nie dziwię się, ze spółki (ich prezesi) będą robić wszystko, żeby przypodobać się władzy ;-) Odprowadzanie dywidend do kasy właściciela - Skarbu Państwa, w tym obejmujących przychody z tytułu dywidendy wypłacanej z Polkomtela, niezależnie od rządzącej opcji zawsze będzie pozytywnie odbierane ;-)
    0
  • Users Avatars Mini
    marlena pisze: 2008-02-28 11:48
    Hej Wlo: głupoty opowiadasz. W Polkomtelu Skarb Państwa nie ma żadnych udziałów, natomiast około 60% udziałów w Polkomtelu mają polskie spółki, w których to z kolei pewien procent udziałów ma Skarb Państwa. Np w KGHM państwo ma 41%, w Orlenie 10%, a Polska Grupa Energetyczna 100%. Tak więc teoretycznie pośrednio Państwo miałoby w Polkomtelu około 25%, ale to tylko teoria bo nie wiadomo jaki wpływ mają przedstawiciele Skarbu Państwa w zarządzie.
    0
  • Users Avatars Mini
    wlo pisze: 2008-02-28 12:47
    marlena - a ja npisałem, że ma? Nie napisdałem, bo doskonale wiem jaki jest akcjonariat Polkomtela ;-) Natomiast mówię o prezesach spółęk Skarbu Państwa lub za;leżnych od Skarbu Państwa - ci mają przychody z tytułu dywidendy z Polkomtela i poprzez dywidendy wypłącane ze swoich spółek, zasilają budżet kasą z Polkomtela. Czysty zysk - dla nich nie tylko finansowy... Jeśli nie pańswo jest udziałowcem Polkomtela, to powiedz - jak to jest, że mówi się, że to rząd decyduje o prezesurze w Polkomtelu?
    0
  • Users Avatars Mini
    jass pisze: 2008-02-28 15:36
    I dobrze niech zostanie coś polskiego.
    0
  • Users Avatars Mini
    Daniel-1 pisze: 2008-02-28 16:29
    ja bym wolal zeby t-mobile sie wnioslo zamiast ery a nie vodafone zamiast plusa.
    0
  • Users Avatars Mini
    goral-1 pisze: 2008-02-28 22:09
    angole to juz do znudzenia probuja przejac kontrole nad plusem i nic,
    0
  • Users Avatars Mini
    rcicho pisze: 2008-02-28 22:34
    eh nie przesadzaj. Od dłuższego już czasu Vodafone nie wyskakiwał z żadnymi sensowanymi propozycjami przejęcia Polkomtela. Oni w ostatnich 3 latach uciekali z wielu rynków w tym z Japonii, Szwajcarii itp.
    0
  • Users Avatars Mini
    bp pisze: 2008-02-28 23:30
    Polski wiekszosciowy udzialowiec to brak know-how za wyjatkiem desantu ludzi politycznych i niemających nic wspólnego z zarzadzaniem. Ciagle wyplacanie dywidendy to brak kasy na inwestycje - np. w billing czy crm którego jako w jednej firmie nie ma najlepszych. Z drugiej strony mniejszosciowi zagraniczni biora dywidende - na koniec dnia nie daje to wzrostu wartości firmy - taniej ja kupic. Zagraniczne know-how jest wazne - bo to jedyna firma bez know-how. Vodafone przybywaj!
    0
  • Users Avatars Mini
    absolutek pisze: 2008-02-29 01:18
    No coz, nie wiem czy jakies zmiany sa teraz potrebne, zwlaszcza ze Plus radzi sobie dobrze i goruje w rankingach oplacalosci ofert. Z konsumenckiego punktu widzenia wiec wszystko gra. A takie przejecia to coz.. kazdy pamieta stara dobra Idee.
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: