EY bez zmian o RLAH: stracą wszyscy klienci, operatorzy powinni wycofać się z ofert no limit w roamingu

Newsy
Żródło: Telko.in
Opinie: 22
Opinie: 22

Firma konsultingowa EY w swoich opracowaniach nadal próbuje namówić polskich operatorów do wycofania się z pełnego wdrożenia zasady Roam Like At Home. W artykule Piotra Mieczkowskiego z EY w serwisie TELKO.IN, autor przygotował dwa pomysły, aby "uratować" polskich klientów.

Według Mieczkowskiego, zmuszenie operatorów do oferowania nielimitowanych połączeń w roamingu bez jakichkolwiek ograniczeń w cenie abonamentu, sprawi, że stracą wszyscy klienci, korzystający w przeważającej mierze lub wyłącznie z usług w kraju.

EY ma dwa gotowe rozwiązania:

Pierwsze to dalsze funkcjonowanie Krajowej Ceny Detalicznej (zbliżonej do regulowanych cen hurtowych) również w planach nielimitowanych. Dzięki temu w kraju niewzruszone pozostałyby dotychczasowe oferty no-limit dostępne standardowo od 29 zł miesięcznie.

Drugie to wprowadzenie – w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej – limitów usług w roamingu opartych na kalkulacji miesięcznego zużycia krajowego. Po ich przekroczeniu abonent płaciłby regulowaną opłatę dodatkową. Powinno to gwarantować komfort klientom w ramach normalnego użycia, a operatorom dawałoby zabezpieczenie przed nadużyciami. Zakładając, że zużycie w kraju jest na poziomie 300 min. miesięcznie, to tyle samo minut powinien otrzymać klient na 1 miesiąc korzystania z roamingu. Podobnie dla innych usług, jednak przy założeniu, że w transmisji danych liczbę dostępnych gigabajtów wylicza się według równania z rozporządzenia. Takie rozwiązanie chroniłoby operatorów przed nadużyciami i kosztami ponadstandardowego użycia usług, choć operatorzy i tak świadczyliby usługi poniżej kosztów.

Inne informacje dotyczące nowych ofert roamingowych:

Opinie:

Opinie archiwalne (22):

Komentuj

Komentarze / 22

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Riddick1500 pisze: 2017-06-16 12:43
  Niech się ta agencja już nie błaźni i najlepiej zamknię się - gdzie byli wcześniej jak proceder ws. roamingu byl konsultowany. A jak taka jest uczciwa to niech się przyzna ile przygarnęła $ za ten raport od operatorów -Plusa? Ps. Ten serwis telko to probuje wypłynąć na tym roamingu czy co. Bo jakoś z kilka miesiecy temu nic o tym nie pisali. A teraz widać "spęcjalist" jak sie patrzy :)
  9
 • Users Avatars Mini
  Zeus pisze: 2017-06-16 12:50
  @up - Jeśli ja mam płacić za garkotłuki za granicą, to każdy sposób jest dobry, żeby tego nie robić. Jak ich nie stać na roaming, to niech kupią kartę na miejscu lub wracają.
  -3
 • Users Avatars Mini
  pszemeq pisze: 2017-06-16 13:05
  Przecież E&Y to taka firma, którą się wynajmuje żeby dokonała analizy pod określony cel. Naprawdę trudno brać takie informacje za dobrą monetę. W jakiejkolwiek dziedzinie. Jeśli dostaną odpowiednie wynagrodzenie ich konsultanci udowodnią, posługując się wiarygodnymi zestawieniami i stosowną prezentacją, że czarne nie jest czarne, a białe nie jest białe - trawestując męża stanu :)
  11
 • Users Avatars Mini
  Riddick1500 pisze: 2017-06-16 13:10
  @Zeus ale wiesz że znisienie roamingu jest przedewszystkim dla szarego kowalskiego co by mógl pojechać raz na rok na 2 tygodnie na wakacje za granicę i rozmawiać z rodzina z Polski okazjonalnie. Nie jest na tomiast strikte skoerowane dla tych co za granicą robia interesy i spędzaja tam 6 miesiecy czy wiecej. Dlatego jest też zapis o maks do 4 miesięcy. Poza tym tak jak ja to już wiele razy pisalem, czas na płacz, jeki i zażalenia to był wcześniej, a nie jak prawo stal sie faktem.
  7
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-06-16 13:11
  @up....ale w tym przypadku EY przegina na maksa...widac, ze firmy rezygnuja z konsultantow i trzeba sprzedac swoja niewinnosc juz na "grubo" :-)
  8
 • Users Avatars Mini
  Vavi pisze: 2017-06-16 13:17
  Chcialem napisac "Gwnoburza za 3..2..1.." ,ale sie spóźniłem... ;((
  1
 • Users Avatars Mini
  pabloki pisze: 2017-06-16 13:25
  Takie agencje mają już czas za sobą , tam jest wyścgi szczurów z którego jakby stanąc ponad wszystkim nic nie wynika. Tylko zniszcenie psychiczne i skrzywienie gdy taki szczurek trafia na zwykły rynek. Mają gotowe rozwiązania................................................ a co na to UKE i KE? A firmy rezygnują z takich agencji bo one jedynie manipuluja rzeczywistościa.
  1
 • Users Avatars Mini
  m-a-t pisze: 2017-06-16 13:27
  Ludzie ale przecież ile taki Polak wygada za tą granicą? Przecież jak ja jadę na wakacje to nie po to, żeby gadać przez telefon, tylko po to żeby sobie tam odpocząć. Ewentualnie pójdzie trochę Internetu, bo wiadomo, że chce się wstawić jakieś zdjęcie, sprawdzić mapę, pogodę i tym podobne. A polscy operatorzy wcale na tym aż tak dużo nie stracą, bo skoro obywatele innych krajów płacą cztery razy więcej za usługi to będą też mieli cztery razy więcej Internetu w roamingu do wykorzystania.
  6
 • Users Avatars Mini
  dylematy Solorzowe pisze: 2017-06-16 13:43
  Baronowa von Thun PO działa na niekorzyść Polsatu i Plusa. Co zrobi pan Solorz? Przecież nie przejdzie na stronę PiS. Bo PiS chciało się wstawić trochę za operatorami. Ale PiS jest złe, dobre jest PO, Polsat, TVN, Wyborcza, migranci. Co robić?
  1
 • Users Avatars Mini
  goguś pisze: 2017-06-16 13:56
  Zespół klaunów w akcji - ośmieszania się ciąg dalszy. Czarne w zielone kropki skarpetki ze zdjęcia pasują do tego zespołu.
  7
 • Users Avatars Mini
  Abonent pisze: 2017-06-16 14:27
  Co to za EY? Firemka chce się wypromować na regulacji roamingu? Wyskoczyli jak diabeł z pudełka i bredzą jak potrzaskani w sprawie, w której nie są żadną stroną do dyskusji. Ej, ej , ej... wiemy już, że istniejecie, więc zluzujcie poślad, nikt was o zdanie nie pyta...
  5
 • Users Avatars Mini
  ola pisze: 2017-06-16 14:30
  EY co za kpina... pewnie sami DOPŁACILI jeszcze opom aby ten raport napisali.. cała UE może, a PL nie? Czy firmy rezygnują z takich wypocin - które tylko denerwują Pana Kowalskiego? Biznes i tak ma taniej w roamingu od bardzo dawna... Może opy się wezmą, usługi będą działać, a nie zlewka klienta i papa? Jakoś w TV same reklamy bez limitu w całej UE... i taki płacz? ŚMIESZNE!!!
  2
 • Users Avatars Mini
  dziewczyna Kuby W. pisze: 2017-06-16 14:45
  Celebryta musi za reklamę oparatora dostac celenrycką stawkę, za jeden spot Ferrari albo dom pod Warszawą. Ale na normalne warunki dla abonenta to już kasy nie ma, abonentowi nie nalezy się normalna stawka. Niech EY za swoje usługi i celebryci wezmą stawkę "polską" bo przecież polski operator jest biedny i nie może pozwolić sobie na cuda
  7
 • Users Avatars Mini
  Patrax pisze: 2017-06-16 17:09
  Virgin Mobile nie wprowadzili Roam Like At Home także chyba nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o podrożenie usług w kraju
  -1
 • Users Avatars Mini
  Celina pisze: 2017-06-16 19:36
  Pracuję w Niemczech do 3 miesięcy i wracam.Nie mam tam czasu na pogaduszki.Tel. służy mi do kontaktu z dziećmi.Nie rozmawiam codzień nawet po 10 minut.
  2
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-06-16 20:59
  Co to za EY i na czyje zlecenie pisze te płatne bzdury?
  14
 • Users Avatars Mini
  Zen pisze: 2017-06-17 11:49
  A ile kosztowały te fotele na których siedzą ci "eksperci" ? 10 tys za szt ? To najwieksza błazenada EY jaką widziałem. Powinien tym zaunteresować się ich właściciel główny i zrobić porządki w polskim oddziale, bo za chwilę nikt u nich nie zamówi żadnego raportu i nie zleci usług księgowych. Inne agencje typu Bloomberg, Reuters itp nie podjeły się napisania takiego raportu, bo za bardzo się szanują.
  9
 • Users Avatars Mini
  Adam pisze: 2017-06-17 13:07
  Zobaczymy co powiedzą na odstępowanie od umowy z winy operatora.
  1
 • Users Avatars Mini
  gość pisze: 2017-06-17 13:42
  Pytanie kto skamle najbardziej? Sieć TW Zega której spadną dochody i wydmuszka plej. A TW Zega i jego kumpla od NetNetu jeszcze nikt nie rozliczył za smród po aukcji LTE. Drugi gniot to dziecko matki Streżyńskiej stworzone w inkubatorze - plej. Niestety dziecko okazało się niedorozwinięte. A skałdaliśmy się wszyscy w MTRach.
  9
 • Users Avatars Mini
  Do tego gamonia powyżej pisze: 2017-06-17 21:16
  Gdyby nie play to byś płacił dzisiaj 0,99 pln za minute....
  -2
 • Users Avatars Mini
  Do tego gamonia powyżej pisze: 2017-06-18 22:22
  Głupoty gimnazjalne wypisujesz gamoniu, to plej przeżarł pieniądze z mtrów i przesrał najlepszy czas. I dziś jest gównianym operatorem bez sieci pomimo tak stworzonych mu warunków. I nic to nie ma do cen bo te spaść musiały.
  3
 • Users Avatars Mini
  marian koniuszko pisze: 2017-06-19 11:40
  bzdury. w UK czy Irlandii da się no limit i 4 GB/mies w roamingu nawet na kartę? da się
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: