Garmin aktualizuje najważniejsze serie zegarków i komputerów rowerowych

Newsy
Opinie: 0
Garmin aktualizuje najważniejsze serie smartwatch’y i komputerów rowerowych

Gramin - jeden z największych producentów zegarków sportowych i komputerów rowerowych na rynku wydał właśnie kwartalną aktualizację dla swoich najważniejszych linii produktowych. Modele smartwatchy, które otrzymały aktualizację, to seria fenix 7, epix drugiej generacji, Instinct 2 który niedawno recenzowaliśmy, oraz Forerunner 955. Nowa wersja oprogramowania trafi też na dwa najnowsze komputery rowerowe – flagowy model Edge 1040 oraz zaprojektowany pod kątem eksploracji i turystyki Edge Explore 2.

Nowości dostępne na zegarkach

Na zegarki trafiła nowa funkcja, która zadebiutowała w mającym niedawno swoją premierę modelu Garmin Enduro 2 – chodzi o SatIQ. Pozwala ona urządzeniom Garmin automatycznie przełączać się pomiędzy wielopasmowym i wielosystemowym systemem lokalizacji, a jego uboższymi i bardziej energooszczędnymi trybami. Dzięki temu gdy sygnał satelitów jest mocny, zegarki mogą oszczędzać energię przy zachowaniu pełnej precyzji, a gdy użytkownik przemieści się pomiędzy wysokie budynki w mieście, czy w głąb kanionu uruchomienie dodatkowych pasm lokalizacji pozwoli zachować precyzję kosztem większego zużycia energii, ale bez konieczności udziału użytkownika. Dotąd użytkownik sam musiał zdecydować z jakiego trybu lokalizacji chce korzystać przed rozpoczęciem treningu z aktywną lokalizacją. Oznaczało to narzucenie określonego poziomu precyzji i zużycia energii na cały czas trwania treningu, bez uwzględnienia zmieniającego się terenu.

Inną nowością jest pomiar zmienności tętna podczas snu (HRV), który pozwala na większą precyzję w ocenie postępów regeneracji po treningu, oraz umożliwia lepszą ocenę stanu zdrowia. Z nowej funkcji korzysta także algorytm oceniający stan wytrenowania, który wraz z najnowszą aktualizacją oprócz historii treningów i uzyskanych wyników bierze także pod uwagę wskaźnik HRV. Dodano też widżet zawodów, wyświetlający wszystkie niezbędne informacje przydatne podczas przygotowania do zawodów biegowych, w tym pogodę w dniu startu i odliczany czas do rozpoczęcia wydarzenia. Ostatnim dodatkiem dla zegarków jest Stock tracker, który pozwala śledzić ceny i trendy akcji na zegarku Garmin.

Nowości dla komputerów rowerowych

Komputery rowerowe Edge 1040 oraz Edge Explore 2 także otrzymały uaktualniony algorytm oceniający stan wytrenowania w oparciu o HRV. Dodana została również opcja sprawdzenia kiedy dokładnie w trakcie treningu zostały zarejestrowane minuty intensywnej aktywności. Od teraz możliwe też będzie sterowanie muzyką na sparowanym smartfonie wprost z komputera rowerowego. Ostatnim elementem jest pełna zgodność z rowerami elektrycznymi, obsługującymi standard ANT lub ANT+. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zarówno sterować siłą wspomagania pedałowania wprost z komputera rowerowego Garmin, jak i sprawdzić zasięg przy uwzględnieniu zaplanowanej w komputerze trasy.

Nowa aktualizacja zainstaluje się na urządzeniach Garmin automatycznie, o ile tylko mamy włączoną opcję automatycznej aktualizacji. Można też skorzystać z oprogramowania Garmin Express, aby przyspieszyć ten proces i pobrać niezbędne pliki za pomocą komputera.

Tabelę z rozbiciem poszczególnych funkcji dodanych w nowej aktualizacji dla określonych modeli urządzeń Garmin można znaleźć w dokumencie PDF.

Materiały dodatkowe:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: