Seria OPPO Reno od początku kładzie duży nacisk na design i zaawansowane funkcje aparatów. OPPO Reno oraz OPPO Reno 10x Zoom już w 2019 roku zamiast wycięcia w ekranie na kamerę selfie miały płetwę rekina. Wersja Zoom znajdowała się w ścisłej czołówce smartfonów z największym powiększeniem optycznym. OPPO Reno4 Pro wprowadziło obsługę 5G, przełomowe ładowanie 65W, jednocześnie ulepszając nagrywanie wideo za pomocą super stabilizacji i nowego trybu nagrywania wideo z zaawansowanymi, ręcznymi ustawieniami wszystkich parametrów. Najnowsze OPPO Reno5 5G także oferuje 65W ładowanie, łączność 5G i jeszcze pojemniejszą od poprzednika baterię. My chcemy skupić się na nowych możliwościach nagrywania wideo dostępnych w OPPO Reno5 5G, który ma główny aparat z matrycą 64 megapikseli i z jasnym obiektywem F/1.7, a ostrość ustawia za pomocą detekcji fazy. Jest też 8 megapikselowy aparat szerokokątny oraz 32 megapikselowy aparat selfie, który także wspiera specjalne tryby dla nagrywania wideo.
Drgania naszego wideo to dla widza znacznie większy problem niż np. niższa jego rozdzielczość. Dlatego w Reno5 5G jest Ultra Steady Video 3.0 z trzema trybami stabilizacji. Stabilizacja głównego aparatu Ultra Steady Video zapewnia możliwość nagrywania w najwyższej jakości. Gdy chcemy nagrać bardzo dynamiczne np. sportowe sceny z pomocą przychodzi Ultra Steady Video Pro, które wykorzystuje możliwość większego kadrowania obrazu z aparatu szerokokątnego i może niwelować większe drgania telefonu. Dla osób nagrywających przednim aparatem powstała stabilizacja Front Steady Video. W efekcie każdy rodzaj nagrania wykonanego Reno5 5G będzie stabilny, co docenią nasi widzowie.
Warto także wspomnieć o możliwości skorzystania z płynnego zoomu inercyjnego – przesuwanie w górę i w dół palcem po ekranie pozwala płynnie przybliżać i oddalać kadr, regulując nie tyle samo powiększenie, co szybkość jego zmiany. Dzięki temu ruch kamery jest płynny i naturalny.
Reno5 5G wprowadza funkcję Dual-View Video, w której możliwe jest nagrywanie jednocześnie przednim i tylnym aparatem. Na nagraniu jesteśmy my i to na co patrzymy. W przypadku aparatu głównego możliwe jest zastosowanie powiększenia w zakresie od x1 do x10, co umożliwi pokazanie także odległych obiektów. Możliwe jest także skonfigurowanie podziału ekranu do własnych potrzeb. Możliwe jest podzielenie widoku na dwie równe części. Dostępne jest też zastosowanie podglądu obraz w obrazie, gdzie widok z przedniej kamery znajduje się w niewielkim okrągłym bądź kwadratowym oknie podglądu, które możemy umieścić w dowolnym miejscu kadru, tak aby nie zasłaniało tego co chcemy pokazać. Reno5 5G umożliwia nawet przesuwanie tego okna podglądu w trakcie nagrania.
Tryb rozmycia tła, czyli bokeh w smartfonach jest dostępny od dawna. Nie można jednak zapominać, że duże aparaty fotograficzny potrafią nie tylko robić zdjęcia z rozmytym tłem, ale także nagrywać wideo uzyskując ten sam efekt. Symulowanie bokeh w wideo jest o wiele trudniejsze, bo musi zostać nałożone w czasie rzeczywistym, uwzględniając zmiany położenia filmowanej osoby w kadrze. Reno5 5G radzi sobie jednak z tym bez problemu, umożliwiając nagrywanie wideo z efektem bokeh zarówno z tylnego, jak i z przedniego aparatu. Rozmyte tło działa nawet wtedy, gdy nagrywana osoba nosi maskę na twarzy.
Zastosowana w Reno5 5G sztuczna inteligencja AI Highlight Video rozpoznaje oświetlenie sceny i automatycznie zastosuje najlepsze dostępne ustawienia. Gdy filmujemy w słabym oświetleniu aktywowana zostanie funkcja Ultra Night Video, która dopilnuje, aby nocne ujęcia były odpowiednio jasne i naturalne. Jeśli natomiast w kadrze znajdzie się mocne źródło światła to sztuczna inteligencja automatycznie przełączy się na wykorzystanie algorytmów Live HDR, które zadbają o to, aby rozpiętość tonalna była odpowiednio szeroka, co pozwoli osiągnąć niewypalone światła i odpowiednio doświetlony pierwszy plan.
W dodatkowych trybach wideo w OPPO Reno5 5G znajdziemy time-lapse ze stałym punktem odniesienia, w których można osiągnąć widowiskowy efekt połączenia stabilizacji, ruchu i przyspieszonego nagrania. Możliwe jest także nagrywanie w slow-motion. Doświadczeni operatorzy mogą wykorzystać tryb manualny. W tym wypadku mamy pełną kontrolę nad każdym z parametrów, w tym nad ustawieniem ostrości.
OPPO Reno5 5G to smartfon z wszechstronnym zestawem aparatów. W piątej edycji znacznie większy nacisk postawiono na funkcje wideo. Nagrania wykonane Reno5 5G sprawią nam i naszym widzom (czyli pewnie głównie rodzinie i znajomym) dużo przyjemności podczas oglądania i pozwolą zabłysnąć nam w serwisach społecznościowych i na YouTube. Przekonaj się sam do czego ty możesz wykorzystać możliwości oferowane przez OPPO Reno5 5G, bo telefon jest dostępny w bardzo dobrych ofertach, także u operatorów.