Najlepszy smartfon dla graczy

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
LG G8X ThinQ

Na deser tygodniowego cyklu o LG G8X ThinQ, gdy już dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego o wykorzystaniu podwójnego ekranu do przeglądania internetu, pisania złożonych dokumentów, oglądania filmów i robieniu zdjęć, zostawiliśmy najprzyjemniejszą część, czyli gry.

LG G8X ThinQ dzięki dwóm ekranom może zaoferować w kwestii mobilnego grania znacznie więcej niż zwykły telefon. Przekonajcie się sami.

LG G8X

Wirtualny pad

Chociaż gry mobilne są dostosowane do obsługi za pomocą ekranu dotykowego, to zwykle większą precyzję i wygodę można osiągnąć dzięki dedykowanemu kontrolerowi.

Wirtualny gamepad symuluje działanie prawdziwego, fizycznego kontrolera do gry. Jeśli więc dany tytuł mobilny wspiera zewnętrzny kontroler, można bez problemu wykorzystać wirtualny gamepad do sterowania. Dodatkowym plusem wyświetlania pada na ekranie jest możliwość jego personalizacji. LG oferuje 4 predefiniowane pady do gry – klasyczny, naśladujący pad współczesnej konsoli do gier, kierownicę do gier wyścigowych, joystick z klasycznych automatów do gier oraz starszy pad pozbawiony analogowych gałek. Każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie, bez względu na tytuł w jaki lubi grać.

Korzystanie z wirtualnego gamepada niesie ze sobą szereg zalet – gałki analogowe i przyciski są znacznie większe, bo zajmują cały ekran. Umożliwia to większą precyzję sterowania i łatwiejsze operowanie łatwymi do rozróżnienia guzikami. Jednocześnie nie musimy dotykać do ekranu wyświetlającego samą grę, co pozwala uniknąć zasłania sobie samemu istotnych informacji, kluczowych podczas rozgrywki.

LG G8X

To działa we wszystkich grach!

Jeśli nasza ulubiona gra nie wspiera zewnętrznego kontrolera podłączanego po Bluetooth, który wirtualny gamepad mógłby naśladować, to jeszcze nic straconego – LG przewidziało i taką możliwość. W tym celu możemy zaprojektować własny pad, umieszczając jego elementy, takie jak przyciski czy gałki analogowe, na dodatkowym ekranie i samodzielnie określając ich rozmiar i położenie. Następnie działanie poszczególnych przycisków i gałek można zmapować na ekran gry, tak by symulowały one dotyk palcem we właściwe pola.

To banalnie proste – jeśli gra do sterowania wymaga przesuwania palcem po lewej stronie ekranu, wystarczy określić, aby lewa gałka analogowa, którą dodaliśmy do własnego projektu gamepada, skumulowała przesuwanie palcem z lewej strony ekranu gry. To samo może dotyczyć celowania prawą gałką analogową, symulując dotyk z prawej strony ekranu. Można dodać jeszcze przyciski odpowiedzialne np. za wyświetlenie mapy świata i gotowe. Co prawda elementy sterujące wciąż będą wyświetlane w oknie gry nieprzystosowanej do obsługi pada, jednak grą będziemy sterować nie zasłaniając głównego ekranu, korzystając z wyświetlacza dodatkowego.

To już koniec naszej tygodniowej serii artykułów na temat najciekawszych i najbardziej przydatnych funkcji LG G8X ThinQ – pierwszego smartfonu z podwójnym ekranem dostępnym do nabycia w naszym kraju. Jeśli nie czytaliście wszystkich artykułów z tej serii, zapraszamy do wcześniejszych części (1, 2, 3, 4). Można znaleźć w nich sporo ciekawych informacji oraz pomysłów na wykorzystanie podwójnego ekranu, aby poprawić swoją produktywność i czerpać więcej radości z użytkowania LG G8X ThinQ.

LG G8X

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: