Maierhofer: światłowód i telewizja mają opóźnienie przez Annopol i niedopracowanie platformy

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Andreas Maierhofer, szef polskiego T‑Mobile, na wynikowym spotkaniu z dziennikarzami próbował wyjaśnić z czego wynika opóźnienie uruchomienia usługi konwergentnej. Komercyjna oferta na światłowód i telewizję miała pojawić się już na przełomie 2018 i 2019 r. Można o tym przeczytać tutaj

Prezes powiedział, że główną przyczyną opóźnienia jest pożar w zapasowym centrum danych na warszawskim Annopolu. Oprócz strat w infrastrukturze firma musiała także przesunąć część zasobów ludzkich na zaradzenie problemom, które wyniknęły z tego zdarzenia.

Dodatkowo prezes przyznaje, że cała logistyka związana z dostarczeniem klientowi tej usługi na razie nie działa perfekcyjnie, a na konkurencyjnym rynku nie można sobie na to pozwolić. Obecnie trwają prace „nad dopieszczeniem” wszystkich procedur.

Andreas Maierhofer powiedział, że zna aktualny termin startu usługi konwergentnej, ale go nie zdradzi dziennikarzom. Teraz dla prezesa najważniejsza jest poprawa jakości testowanych rozwiązań. Można się spodziewać, że problemem jest raczej sam box TV, a nie modem do internetu.

Prezes twierdzi, że sam pożar to także jedna z głównych przyczyn kwartalnego spadku przychodów operatora. T-Mobile przez parę dni nie był na przykład w stanie obsługiwać usługi MNP. Na parę dni stanęła też sprzedaż nowych usług i padła platforma do doładowań kont prepaid.

Wcześniej, dzień po pożarze, T-Mobile informował, że już po 12 godzinach większość głównych usług wróciła do normy. Można o tym przeczytać tutaj

Andreas Maierhofer zaprzeczył, że jego sieć planuje w najbliższym czasie rebranding na nową markę Magenta. W dalszej perspektywie taka zmiana nie jest jednak wykluczona – warunkiem ma być uzyskanie odpowiedniej pozycji na rynku dostawców usług konwergentnych.

Inne informacje o usług światłowodowych i telewizyjnych T-Mobile:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: