Huawei nr 1 w Polsce w II kw. 2018 r.

Newsy
Opinie: 0

Udział Huawei w polskim rynku smartfonów w ujęciu ilościowym wzrósł w drugim kwartale do 33,4% z 25,4% w pierwszym kwartale.

Rok wcześniej udział ten wynosił 20.3%.

Pod względem wartości sprzedanych telefonów, udział Huawei w całym rynku wzrósł w drugim kwartale do 32,2%, w porównaniu do 21,8% w pierwszym kwartale i 18,6% w drugim kwartale poprzedniego roku.

W pierwszym kwartale tego roku co czwarty sprzedany smartfon w Polsce miał logo Huawei, w drugim kwartale był to już co trzeci telefon.

Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG w Polsce. zwrócił uwagę na fakt, że pod względem liczby sprzedanych telefonów, Huawei rósł w drugim kwartale wielokrotnie szybciej niż cały rynek smartfonów.

Cały rynek ilościowo wzrósł w drugim kwartale o 5% w stosunku do pierwszego kwartału, w tym samym czasie Huawei rósł ponad siedmiokrotnie szybciej. Dynamika naszego wzrostu wyniosła dokładnie 37,7% – powiedział Zhang.

Porównując drugi kwartał 2018 do drugiego kwartału 2017, cały rynek ilościowo wzrósł o 6,8%, podczas gdy dynamika wzrostu Huawei wyniosła w tym samym czasie 11-krotnie więcej, bo aż 75,9%.

Według danych IDC Huawei w drugim kwartale 2018 roku dostarczył na ogólnoświatowy rynek 54,2 miliona urządzeń, co w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku, kiedy liczba urządzeń wynosiła 38,4 miliona, oznacza wzrost o 41%.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich wzrost Huawei w tym okresie wyniósł 56%.

Huawei zapowiada, że nie chce zwalniać tempa. W sierpniu sprzedaż ma napędzać promocja z tabletem za 1 zł dołączanym do zakupu flagowców P20 lite i P20 Pro. o tej promocji można przeczytać tutaj

We wrześniu lub nawet pod koniec sierpnia na polskim rynku pojawi się także Mate 20 lite. W zeszłym roku Mate 10 lite był jednym z wielkich hitów Huawei.

Rzecznik Samsung Polska,Olaf Krynicki, nie skomentował dzisiejszych danych podanych przez Huawei. Wczoraj na Twitterze napisał tylko:

Informacje o smartfonach serii Huawei P20:

Inne informacje na temat serii Mate:

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: