Buds Pro 2 – sprawdziliśmy najnowsze słuchawki OnePlus

Najważniejsze | Newsy | Recenzje
Opinie: 0
OnePlus Buds Pro 2

Wraz z flagowcem OnePlus 11 debiutują na rynku nowe słuchawki OnePlus Buds Pro 2. Są dostępne w tych samych kolorach co telefony – czarnym i zielonym. Mają być idealnym uzupełnieniem dla najwyższego modelu OnePlus na 2023 rok - są więc pozycjonowane wysoko. Odzwierciedla to ich cena wynosząca 889 zł, chociaż jeśli zdecydujemy się na zakup smartfonu w przedsprzedaży słuchawki dostaniemy jako darmowy dodatek promocyjny. Trzeba przyznać, że oprócz wysokiej jakości brzmienia są to słuchawki wypełnione dodatkowymi funkcjami - od dźwięku przestrzennego, na możliwości odtwarzania białego szumu (np. szumu lasu) nawet bez połączenia ze smartfonem. Przyjrzyjmy się im bliżej.

OnePlus Buds Pro 2

Główne wady i zalety OnePlus Buds Pro 2

Zalety OnePlus Buds Pro 2:

 • Wysoka jakość wykonania
 • Wygodne wyjmowanie i chowanie do etui
 • Norma uszczelnienia dla słuchawek (IP55) i etui osobno (IPX4)
 • Sposób obsługi odporny na niechciane i omyłkowe interakcje
 • Mnogość dodatkowych funkcji
 • Dźwięk przestrzenny
 • Różne stopnie eliminacji szumu otoczenia
 • Własny profil brzmienia tworzony pod kątem własnego słuchu
 • Możliwość odtwarzania relaksującego białego szumu nawet bez telefonu
 • Podwójne przetworniki 11 i 6 mm dla każdej słuchawki
 • 3 mikrofony dla każdej słuchawki
 • Wysokiej jakości kodek LHDC 4.0 i kompatybilność z Bluetooth 5.3 LE
 • Do 39 godzin działania na baterii z etui i bez ANC oraz do 25h z ANC
 • Szybkie ładowanie
 • Ładowanie bezprzewodowe
 • Integracja obsługi słuchawek z systemem OnePlus 11
 • Można dostać za darmo w przedsprzedaży z OnePlus 11

Wady OnePlus Buds Pro 2:

 • Szum głośnego otoczenia jest słyszalny dla rozmówcy podczas rozmów głosowych
 • Stosunkowo wysoka cena

Jak oceniamy design? – ocena 5-

OnePlus Buds Pro 2 są umieszczone w etui poziomo. Przez to słuchawki po otwarciu ładnie się prezentują i są łatwe do wyjęcia. Etui może być ładowane zarówno kablem USB C jak i bezprzewodowo. Wewnątrz oprócz słuchawek TWS jest też przycisk umożliwiający parowanie słuchawek z telefonem.

OnePlus podaje dwie normy uszczelnienia przed wnikaniem wody – dla etui wynosi ona IPX4, a dla słuchawek IP55. W praktyce słuchawkom nie powinien zaszkodzić deszcz czy pot podczas uprawiania sportu.

Każda ze słuchawek waży niecałe 5 gramów, a etui 47 gramów. Słuchawki dobrze leżą w uchu i nie wypadają podczas noszenia. Nie trzeba ich poprawiać dopychając palcem. Słuchawki obsługuje się poprzez ściskanie dwoma palcami za wystający z ucha element. Wymaga to nabrania odrobiny wprawy i w moim odczuciu stukanie pojedynczym placem jest łatwiejsze do wykonania. Z drugiej strony łapanie dwoma palcami praktycznie wyklucza przypadkowe interakcje ze słuchawkami.

Aplikacja mobilna i dodatkowe funkcje – ocena 5

W przypadku OnePlus 11 i nakładki OxygenOS 13 obsługa słuchawek jest zintegrowana z systemem. Wystarczy je sparować je z telefonem, aby wszystkie funkcje stały się dostępne z menu Bluetooth. Jeśli korzystamy z innego telefonu do tego celu potrzebna będzie aplikacja HeyMelody.

OnePlus Buds Pro 2 obsługują wiele dodatkowych funkcji, z których część jest dla mnie nowością w słuchawkach. Jedną z nich jest dźwięk przestrzenny, który może także śledzić ruch głowy użytkownika i aktywnie na niego reagować. Inną opcją Zen Mode Air pozwalający odtwarzać relaksujące dźwięki np. Ciepły wschód słońca, Nocny biwak, Lato nad morzem czy Medytację. Nowość polega na tym, że plik dźwiękowy jest przechowywany w słuchawkach i nie muszą być podłączone do żadnego urządzenia, aby go odtwarzać.

OnePlus Buds Pro 2 OnePlus Buds Pro 2

Oprócz tego za pomocą słuchawek można zrobić zdjęcie aparatem, można wykonać test dopasowania słuchawek, a także spersonalizować brzmienie pod kątem swojego słuchu. Złote brzmienie najpierw zeskanuje mikrofonem nasz kanał słuchowy, a potem każe określić poziom naszej słyszalności dla różnych dźwięków. Pozwoli to stworzyć spersonalizowany equalizer, który pomoże zniwelować ewentualne ubytki w słuchu i da jednocześnie większą przyjemność ze słuchania muzyki.

Funkcje, które można przypisać do sterowania bezpośrednio ze słuchawek to: pauza/odtwarzanie, wstecz, dalej, asystent głosowy, tryb gier z mniejszymi opóźnieniami oraz zmianę trybu eliminacji szumu. Można też zdecydować, czy słuchawki wstrzymają odtwarzanie gdy wyjmiemy choć jedną słuchawkę z ucha, w tym także uwzględniając zachowanie dla określonych aplikacji. Domyślnie, gdy wyjmiemy jedna słuchawkę z ucha odtwarzanie jest wstrzymane, a druga słuchawka przechodzi w tryb przepuszczalności co jest bardzo wygodne.

Słuchawki obsługują także parowanie z dwoma urządzeniami jednocześnie.

OnePlus Buds Pro 2

Muzyka i brzmienie oraz redukcja szumów – ocena 5-

Słuchawki OnePlus Buds Pro 2 są pozycjonowane wysoko i mają ambicje sprostać wysokim oczekiwaniom. Każda ze słuchawek ma dwa niezależne przetworniki 11 i 6 milimetrów stworzone przy współpracy z Dynaudio o nazwie MelodyBoost. Jakość brzmienia wspomaga nowy kodek wysokiej jakości LHDC 4.0. Za niskie opóźnienia ma odpowiadać kompatybilność z Bluetooth 5.3 LE. Zakres emitowanych częstotliwość to według danych producenta 10 Hz - 40K Hz.

Słuchawki mają bogate, głębokie brzmienie i powinny sprawdzić się w przypadku osób lubiących schodzące nisko tony. Możliwość stworzenia własnego equalizera daje tutaj elastyczność dopasowania brzmienia do swoich potrzeb, a podwójny przetwornik powinien sprostać realizacji przełożenia go na dźwięk. W moim odczuciu OnePlus Buds Pro 2 mogą rywalizować bez problemu z innymi podobnie wycenionym słuchawkami na rynku, dodając od siebie coś ekstra.

OnePlus Buds Pro 2 OnePlus Buds Pro 2

Redukcja szumów radzi sobie z hałasem otoczenia do 48 decybeli i skutecznie podnosi komfort słuchania. Wystarczy dowolna muzyka na niewielkim poziome głośności, aby dźwięki otoczenia zniknęły niemal całkowicie. Dotyczy do zwłaszcza jednostajnego szumu, takiego jak dźwięk wewnątrz samolotu. Można dodatkowo regulować stopień redukcji hałasu wybierając jeden z 4 dostępnych trybów: lekki, umiarkowany, maksymalny i inteligentny. Bez testu porównawczego w samolocie trudno wydać jednoznaczny werdykt co do skuteczności, ale w moim odczuciu codziennego użytkowania jest ona skuteczna.

Tryb przepuszczalności daje wystarczający komfort, aby przeprowadzić rozmowę bez wyjmowania słuchawek z uszu.

OnePlus Buds Pro 2

Rozmowy głosowe– ocena 5-

Każda ze słuchawek jest wyposażona w 3 mikrofony. Sprzyja to wysokiej jakości rozmów. Moi rozmówcy nie mieli zastrzeżeń do jakości rozmów głosowych. Podczas prób rozmowy w głośnym otoczeniu słyszeli szum, ale mogli mnie zrozumieć. Oznacza to, że słuchawki nie eliminują całkiem szumu otoczenia, ale umożliwiają rozmowę w takich warunkach. Mogą nie być odpowiednim wyborem dla osób, które chcą całkiem ukryć co się dzieje w ich otoczeniu, chociaż taki zabieg zawsze jest ryzykowny, bez względu na rodzaj słuchawek.

OnePlus Buds Pro 2 OnePlus Buds Pro 2

Jak długo działa bateria? – ocena 5-

OnePlus informuje, że słuchawki razem z etui w trybie bez eliminacji hałasu działają do 39 godzin. W przypadku włączenia redukcji szumu czas działania skraca się do 25 godzin dla słuchawek razem z etui. Same słuchawki bez doładowywania z etui działają 9 godzin bez redukcji szumu. W razie przedwczesnego rozładowania wystarczy 10 minut ładowania, aby uzyskać 3 dodatkowe godziny słuchania.

Cieszy nas, że etui obsługuje bezprzewodowe ładowanie. Pewną stratą jest, że OnePlus 11 ładowania bezprzewodowego ani zwrotnego nie obsługuje. Nie wykorzystamy więc telefonu, aby bezprzewodowo doładować nasze słuchawki przez noc, podczas ładowania telefonu.

OnePlus Buds Pro 2

Nasza finalna ocena

OnePlus Buds Pro 2 to słuchawki dla wymagających, które przede wszystkim specjalizują się w dodatkowych funkcjach takich jak dźwięk przestrzenny, tworzenie spersonalizowanego profilu brzmienia i oferują opcję odtwarzania relaksującego białego szumu nawet gdy telefon nie jest do nich podłączony. Dwa przetworniki oraz wysokiej jakości kodek pozwalają cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem. Słuchawki są dobre same w sobie, ale najwięcej zyskują w połączeniu z telefonem OnePlus, który ma zintegrowaną ich obsługę z nakładką systemową i są do niego dopasowane kolorystycznie.

Jedyne aspekty budzące moje wątpliwości, to obsługa poprzez dotknięcie dwoma palcami końcówki słuchawek oraz rozmowy głosowe w głośnym otoczeniu. Pozostałe aspekty są godne słuchawek z wysokiej półki jakimi bez wątpienia są OnePlus Buds Pro 2.

Uwielbiamy: głębokie brzmienie

Nie lubimy: obsługi poprzez dotykanie dwoma palcami

Dla kogo jest OnePlus Buds Pro 2:

 • Dla osób poszukujących dobrego, głębokiego brzmienia
 • Dla tych, którzy lubią dodatkowe funkcje i bajery
 • Dla ceniących możliwość zrelaksowania się słuchając białego szumu
 • Dla potrzebujących dopasowanej redukcji szumów

Dla kogo nie jest OnePlus Buds Pro 2:

 • Nie dla osób oszczędnych – dobre słuchawki TWS można spokojnie kupić o połowę taniej
 • Nie dla osób często rozmawiających w głośnym otoczeniu
 • Nie dla tych, którzy wolą inny sposób obsługi

Alternatywy dla OnePlus Buds Pro 2:

GSMONLINE.PL POLECAMY

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: